Jubileusz 25 - lecia Kapłaństwa
ks. Jan Kornek

01-07-2018 Folwark
powrót
 
 

   Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest darem, które przerasta człowieka - jest tajemnicą Bożego wybrania.

"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to,  abyście szli i owoce przynosili i by owoc wasz trwał" (J.15.16)

   Z okazji Srebrnego Jubileuszu Twoich Święceń Kapłańskich, które dziś przeżywasz wraz z nami w Folwarku, gdzie się urodziłeś, gdzie Twoje rodzinne korzenie, proszę przyjąć wyrazy miłej pamięci i najlepsze życzenia.

   W tym uroczystym Dniu Srebrnego Jubileuszu - wśród  swoich, powracasz zapewne w myślach do czasów dzieciństwa, czasów młodzieńczych, otwierasz album swych wspomnień przywołujesz chwile kiedy podejmowałeś decyzję - przyjąłeś misję powierzoną Ci przez Chrystusa oraz zadania, które wyznaczył Ci Kościół. 

 W Bohemii, to daleko od stron rodzinnych, ale jednocześnie wymowne, gdy sobie uświadomimy, że  w średniowieczu z tych okolic właśnie, gdzie pełnisz dziś posługę kapłańską  dotarła przez Bramę Morawską do krainy nadodrzańskiej - na opolski Śląsk  "Wesoła Nowina  Ewangelii Świętej", a w kolejnych wiekach i do Gniezna nad Wartą. Historia  mówi nam również, że naszym pierwszym bp. był Św. Wojciech (Adalbert  praski biskup misyjny). Ślady jego pobytu w Opolu do dziś się zachowały. Jest patronem miasta, ma swoją ulicę, i swoje wzgórze.

 Wraz z wszystkimi parafianami - gratulujemy duchowego daru w służbie owczarni Pańskiej i niech Wszechmogący zachowa Cię  w zdrowiu na długie lata. 

 
Kilka migawek fotograficznych z tego uroczystego i ważnego - szczególnie dla mieszkańców naszej parafii  wydarzenia. 
 
Migawki filmowe z Folwarku:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gratulacje dla najmłodszej pary małżeńskiej (od wczoraj)
 Państwo Jonasz Nikodem i Sabina (zd. Piechota Kiełbasa z Chrzowic)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Post Scriptum
(Foto Adrian Murowski z małżonką: 16 czerwca 2018 Dub nad Muravou)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia: rudolf z folwarku
powrót
Odwiedzin ogółem: 003006 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1