Nasz Parafialny Odpust 2018
Chrząszczyce 15 lipca 2018
powrót
 
  Piękna pogoda, na którą urlopowicze od dłuższego nie mogą narzekać, innego zdania są jednak rolnicy i sadownicy. Nikomu na wsi nie trzeba tłumaczyć, jakie znaczenie na jesienne plony ma tak afrykańska pogoda. Musimy się jednak przyzwyczaić do takich anomalii.  
  W miarę zbliżania się wskazówek zegara do godziny 11-tej coraz trudniej było znaleźć miejsce do parkowania samochodów, którymi z okazji odpustu przyjechali liczni parafianie i wiele .. wiele gości. Kościół był zapełniony (jak na pasterce), a na ul. Szkolnej i 90 % naszego parkingu zajęły - wyjątkowo też w wielkiej ilości - przysłowiowe budy odpustowe i różnego rodzaju karuzele. 
Ale odpust bez tych dodatków - nie byłby odpustem, więc nie narzekajmy.
Uroczystą Mszę Świętą celebrował neopresbiter  ks. Marcin Fikus w asyście ks. prof. Norberta Widoka oraz ks. Edwarda Gogoloka, Ks. proboszcz dr hab.  Krystian Ziaja pełnił rolę gospodarza, serdecznie na wstępie przywitał wszystkich parafian i gości z bliska i z daleka.
 
Zgromadzeni w kościele wierni  w skupieniu wysłuchali homilii, którą wygłosił ks. Marcin - celebrant
 
  Modlitwa wiernych, Ofiarowanie, Trans-substancja, Komunia i tradycyjna procesja dookoła naszego pięknego neorenesansowego kościoła - konsekrowanego 7/X/1923 przez ks. kard Bertrama (*1859 - zmarł 6 lipca 1945 na zamku w Jaworniku dziś Czechy.
 Wśród gości widziałem  księży z naszych sąsiednich parafii (ks. prof. Józef Mikołajec - parafia Boguszyce i ks. Jan Czereda - proboszcz, parafia Zimnice Wlk. i Małe), pozostałych znam tylko z widzenia.
  Muzycznie uroczystość uświetnili  : organy Katarzyna Długosz i   Schola Parafialna, Chór Parafialny i Orkiestra Dęta, która  po Mszy Św.  dla opuszających świątynię  zagrała jeszcze kilka znanych wiązanek na parkingu.
 
    Mieszkańcy Górek w tym roku przyjęli na swoje barki organizację naszego "Odpustu 2018" -   organizacja, która zawsze wymaga wiele starań i pracy . Dlatego w imieniu wszystkich uczestników w tej uroczystości w tym miejscu składam na Wasze Goreckie Ręce -
 SERDECZNIE - DZIĘKUJEMY !
 
 
 
Fragmenty filmowe
 
 
 
 
 
 
ks. proboszcz Krystian Ziaja  podczas powitania
 
 
 
 
 
Wejście celebrantów do kościoła
 
 
 
 
 
 Początek nabożeństwa 
 
 
 
 
 
 
Chór Parafialny
 
 
Schola  Parafialna
 
neopresbiter ks. Marcin Fikus
podczas wygłaszania homilii
 
 
 
 
podczas modlitwy wiernych
 
 
 
 
 
 
 
 
trans supstancja
 
ks. Krystian
.... słowa na zakończenie nabożeństwa - przed procesją dookoła kościoła
 
 
 
 
 
 
procesja dookoła koscioła
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
kilka taktów muzyki przed wejściem na plac z budami i karuzelami
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003950 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1