Stanisław Olender
1930-2018
Folwark 26 07 2018
"Ostatnia Droga"
powrót
 

  Po wieloletnich cierpieniach, 20 lipca w godzinach rannych zmarł w domu mój sąsiad Stanisław Olender. Gdy jeszcze był sprawny i mobilny spotykaliśmy się przez wiele lat codziennie, tematów do rozmów nie brakowało. Najczęściej rozmawialiśmy o pogodzie i jak zachowują się roślinki w naszych ogrodach. Polityka go nie interesowała, a o sąsiadach też nie lubił plotkować.
  Urodził się na Kresach skąd po zmianie granic państwowych (1945) został przymusowo z rodziną przesiedlony do Skarbiszowa.  Prawie całe życie przepracował w straży pożarnej. Wiele lat z rodziną mieszkał w Skarbiszowie - tam urodziły się dzieci. Gdy nadeszła jesień życia, osiedlili się w domu rodzinnym żony Franciszki w Folwarku
  Ostatnie lata zdrowie zaczęło mu sprawiać wiele kłopotów, częste wizyty u lekarzy nie rokowały poprawy, martwił się, stosował różne diety, czasem pomagały - ale gdy zegar  życia zbliżał się do 88 lat  wszystko zaczęło się rozstrajać a ostatnie godziny okazały się bardzo bolesne i Stwórca postanowił skrócić Jego cierpienia.

Pozostawił żonę Franciszkę z którą jeszcze we wrześniu 2016 świętował (65) Żelazne Gody, osierocił  córkę Terasę dwóch synów: Bronisława i Józefa,  synowe, zięcia i sporą gromadkę wnuków i prawnuków.

 
Miałem dobrego sąsiada, który nikomu nie wadził,  a całe swoje życie poświecił dla dobra rodziny.
 
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele parafialnym w Chrząszczycach, mszę żałobną celebrował ks. proboszcz Krystian Ziaja koncelebra ks. Jan Kornek, dawny mieszkaniec Folwarku
W drodze na miejsce wiecznego spoczynku, towarzyszyła mu liczna rodzina, przyjaciele, znajomi i wielu mieszkańców Folwarku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Requiescat In Pace
 
 

"Życie to czas, w którym szukamy Boga.

Śmierć to czas, w którym Go znajdujemy.

 Wieczność to czas, w którym Go posiadamy”

 

św. Franciszek Salezy

 
 
 Dla Franciszki z powodu śmierci męża Stanisława
wszystkim dzieciom  wnukom prawnukom oraz pozostałym członkom rodziny
Głębokie wyrazy współczucia
 
przesyła sąsiad rudolf z rodziną
powrót
Odwiedzin ogółem: 002303 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1