Gorecki Oktoberfest
30 września 2018
powrót
 

 Piękne niedzielne popołudnie - niebieskie niebo po prostu idealna pogoda by spotkać się z sąsiadami przy kuflu tradycyjnego piwa. Godzina 15 na placu przedszkolnym dzieci z rodzicami i mała grupka wcześniej urodzonych, czekamy na pierwszy punkt programu. "popisy goreckich  przedszkolaków" Zorro - taki meksykański Janosik, który zabierał bogatym i rozdawał biednym. Przedstawienie wyreżyserowane przez nauczycielki przedszkola  w wykonaniu najmłodszych aktorów zawsze wzbudzają wielkie zainteresowanie widowni. Tak było w latach poprzednich i tak też się stało tego roku. Emocji i braw nie brakowało. Dla aktorów, dla ich rodziców, dla widzów - to było wielkie przeżycie. Brawo!

Potem, po występach przedszkolaków bywało różnie. Przez wiele - wiele minut brakowało mi tej "bawarskiej atmosfery". - Do chwili gdy słońce powoli chowało się już za zabudowaniami a  na estradzie pojawił  Andrzej Bojarski i jego myśliwi z Komprachcic. Już samo wejście z atrybutami "oktoberfestu", które ustawili sobie na deskach sceny obok instrumentów, stanowiło symbol i wezwanie "jak sie bawić w taki dzień". Udało się jeszcze poderwać mocno przerzedzoną już publikę - dobrą pasującą na takie okazje muzyką a Piotr Pach serwował smaczne dowcipy.

   Oktoberfest to święto bursztynowego napoju - gdzie gości ubranych w tradycyjne stroje, po kilku piwach ogarnia wesołość i chęć do wspólnego śpiewania znanych wesołych melodii. W tym roku to było trudne, bo muzykę z naprawdę wysokiej póki w wykonaniu mistrzów harmonistów i saksafonistów  najlepiej słychać na sali w filharmonii.

Wśród gości ubranych po bawarsku - spotkałem tyko jedną parę (!). W Gorkach - po tłustych latach i pieczonych prosiakach - trzeba będzie zmienić formułę tego święta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
przejęta i skoncentrowana publika - gorąco oklaskiwała swoich kolegów i koleżanki
 
 
Gość specjalny: Rafał Bartek
 
 
 
Kandydat na Burmistrza Miasta Prószkowa
Róża MaliK
Burmistrz Prószkowa
(ma mój krzyżyk na następne lata)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joanna Wicher
Konferansjerka
 
 
Miriam Weinzettel - wokal
 
   
 
 
 
 
 
Najważniejsze atrybuty dnia dzisiejszego
Myśliwska Orkiestra Dęta Komprachcice pod batutą Andrzeja Bojarskiego
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002423 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1