IV Tour de Folwark
1 września 2018 r.
powrót
 

   Kolejna impreza, która złotymi literami zapisana zostanie w kalendarzu imprez sportowych w naszej Gminie. Tour de Folwark  pomimo burzliwych dziejów w naszej śląskiej historii  przetrwa  zapewne następne 100 lat - taka moja prognoza.

  Taki bowiem żywot zapewniony ma  kopalnia margla "Folwark", która jest  głównym organizatorem Tour de Folwark,  wspomagany organizacyjnie przez "Górażdże Fundacja" - aktywni w regionie.

    Cement do budowy domów zawsze będzie potrzebny a nasza kopalnia margla ma ogromne - największe  w Polsce  zasoby - szacowane na 290 milionów ton. Obecne wydobycie to około 2,3 miliona rocznie co gwarantuje jej istnienie na sto lat.

  To już czwarta edycja Tour de Folwark. Impreza zorganizowana z wielkim rozmachem, która w sobotni poranek na terenie kopalni zgromadziła około 150 młodych zawodników, a do tego należy doliczyć dwóch opiekunów na jednego zawodnika, sporo kibiców i zaangażowanych wolontariuszy, co daje przeszło 500 osób.

   Zawodnicy reprezentowali prawie wszystkie miejscowości, przylegające do terenów kopalni i cementowni Górażdże - to wielki obszar obejmujący fragment powiatu opolskiego i krapkowickiego.

 Organizatorom należą się serdeczne podziękowania! - za wzorowe przygotowanie zawodów.

 Mam nadzieję że przyszłe V-te spotkanie młodych kolarzy znajdzie swoje miejsce w kalendarzu waszych imprez,  a pogoda dopisze i znowu będziemy mogli podziwiać  zaciętą - ale fair play - rywalizację naszych dzieci. 

 
 
 
 
 w czasie trwania zawodów (starszaków) - maluchy miały dodatkowe atrakcyjne zapasy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Posiłek dla wszystkich - bez ograniczeń i otwierania portmonetki.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
organizatorzy (kierownictwo Kopalni Folwark) podczas rozdawania nagród rzeczowych. Nagrodę otrzymał każdy uczestnik zawodów. Puchary były tylko dla najlepszych zawodników.
 
fragmenty filmowe 1
 
fragmenty filmowe 2 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002280 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1