Koncert na dwa flagowe zespoły
ATTONARE Komprachcice  oraz Prószkowska Orkiestra  Dęta
w Chrząszczycach 20 stycznia 2019 rok
powrót
 

  W prawie 100-letniej  świątyni pw. MB Szkaplerznej i bp. św. Stanisława w parafii Chrząszczyce,  dla Pani z Góry Karmel  zagrali i zaśpiewali porywając na chwilę nasza skołatane w ostatnich dniach,  serca i podzielone, mocno zranione wzajemną  nienawiścią - dusze całego polskiego narodu. Mamy jeszcze okres Bożonarodzeniowy, więc wzruszające każdego kolędy stanowiły główny temat, a licznie zgromadzeni słuchacze na zakończenie - na stojąco bili brawa.
 Było za co! Oba zespoły to gminne sztandary, obwieszone wieloma medalami i wielokrotnie na licznych  konkursach  od wielu już lat, zawsze nagradzane.

  Zespół Attonare  "urodził" się  w 1996 roku w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Komprachcicach, parafią sąsiadującą do 1956 roku z naszą. Działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury. Jego rodzice chrzestni to ówczesny proboszcz ks. Franciszek Paszka i wieloletnia opiekunka pani Renata Gliniorz. Obecnie opieka artystyczna nad grupą spoczywa w rękach Lindy Wencel.
   Prywatnie do parafii Komprachcice mam taki sentyment rodzinny,  jesteśmy spokrewnieni - bowiem od wieków łączyły nas związki rodzinne. Mogę powiedzieć, że moje korzenie genealogiczne (po kądzieli) tu  sięgają, bowiem w 1905 roku  mój dziadek Joseph zawarł związek małżeński w Komprachcicach z piękną Sophią , którą tu znalazł.

"Dobrze jest śpiewać razem" - "Muzyka leczy i łagodzi obyczaje" - "Hospicjum to też życie"  te idee stanowią motto zespołu Attonare. I w tym duchu, od lat grono  zaprzyjaźnionych przyjaciół, śpiewa i wspiera na ciele i duszy ludzi potrzebujących pomocy. W swojej dyskografii posiadają 5 płyt, śpiewają głównie charytatywnie. To na codzień niezmiernie rzadka  cecha, trudno ją dojrzeć, jeśli  spojrzymy trochę dalej za nasze płoty. Obecny skład zespołu:
Sopran: Linda Wencel, Magdalena Molek, Patrycja Pikos. Alty: Wiktoria Hollek, Ewelina Laxy, Sonia Gielnik, Elżbieta Misa, Renata Gliniorz. Tenory: Robert Klimek, Janusz Wicher, Marek Margos. Basy: Marek Heince., Jan Posor
Instrumenty : Lechosław Mól oraz Łukasz Gliniorz.
Dziękujemy Wam za to, że jesteście
!

  Orkiestra Dęta Prószków - aktualnie pod batutą Andrzeja Bojarskie, jest trochę starsza, Już dawno temu świętowali Abrahama, chociaż po muzykach tego wieku nie widać.      
  Złota orkiestra prószkowska przechodziła różne okresy i tak jak złoto  w żadnym kwasie nie rozpuszcza się, trwa i gra do dziś i będzie grała na chwałę naszej prószkowskiej gminy "do końca świata i jeden dzień dłużejI Wam poraz kolejny dziękujemy za to, że jesteście.

Gościny dla zespołów w świątyni i na plebani udzielił gospodarz  ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja.

 
Fragment filmowy oraz kilka fotografii:
Kolejność fotografii zupełnie przypadkowa

 
 
Orkiestra Dęta Prószków
wokal: Joanna Wicher
 
 
Andrzej Bojarski
 i jego drużyna
 
Instrumenty : Lechosław Mól oraz Łukasz Gliniorz.
 
Attonare Komprachcice
Tenory i Basy
: Robert Klimek, Janusz Wicher, Marek Margod. Basy: Marek Heince., Jan Posor
 
 
 
obecny wśród słuchaczy nasz ks. wikary
prof. dr hab. Norbert Widok
 
Orkiestra Dęta Prószków. początek koncertu
 
 
 
 
Attonare - Komprachcice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Attonare Komprachcice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
podziekowania dla wykonawców.........
ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja emerytowany prof. UO.
 
 
 
 
po koncercie na plebanii.......
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pokaz mody..... Piotr Pach
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia i serdeczne (spóźnione) życzenia noworoczne   rudolf z folwarku
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002418 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1