Seniorzy "Pod Różą"
w Chrząszczycach  31 stycznia 2019 r.
powrót
wyznania seniora 80+
   Człowiek nareszcie wie, że żyje. Po 80+ życie staje się prostsze i bardziej przewidywalne - bo rozterki młodości zostają w tyle a resztę "po prostu ma się w nosie". Rano sprawdzasz czy w gazetach nie ma tam  twojego nekrologu - jeśli nie ma - znaczy się - żyjesz.
  Gdy się samodzielnie podniesiesz z łoża - dodajesz kolejny dzień do liczby przeżytych już  lat i zdobytych doświadczeń. Potem radość przynosi każdy promyk słońca, każda następna chwila, i każda mała rzecz, którą uda się jeszcze samemu zrobić.
 
Ks. prałat Alfons Rolnik  zawsze mawiał:

"Es kommt nicht darauf an, wie ALT man ist,  sondern:   wie - man ALT ist"

 

Nie chodzi o to, jaki jesteś stary, ważne jest - jak się jest starym" ,przeżył: 90 lat i 3 dni.

 
  Kluczem do zdrowego starzenia są wszelkiego rodzaju aktywności. W naszej prószkowskiej gminie jest dużo możliwości, aby swoje życie po sześćdziesiątce jeszcze rozruszać. Kolejną okazję mamy za sobą.
 
 
"Gminny Dzień Seniora"  gigantyczne spotkanie około 300 Seniorów, które  miało miejsce w ubiegły czwartek na salonach "Gościńca Pod Różą"  w Chrząszczycach.
   Młodzież Orkiestry Dętej "Kaprys" pod batutą Klaudiusza Lisonia oraz Orkiestra Dęta "Prószków" pod batutą Andrzeja Bojarskiego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego W.O. zaplanowali z szacunkiem dla Seniorów z myślą o uzdolnionej młodzieży - w ramach warsztatów umuzykalniających zorganizować taki pierwszy - premierowy egzamin. Swój premierowy występ - tym razem w roli dyrygenta - miała również utalentowana muzycznie Agnieszka Marzenko, grająca na puzonie w zespole "Kaprys", zastępując Patrycję Lazik aktualną opiekunkę młodych muzyków.
 

Doświadczeni muzycy i początkująca młodzież przedstawili się znakomicie, takiego koncertu w naszej gminie jeszcze nie było, brawa były gorące i często na stojąco. Miło był patrzeć na rozkołysanych emerytów, którzy na codzień mają problemy mobilne.

 

Wymowne (politycznie) były akordy końcowe koncertu "rywalizujące od lat - dwie sztandarowe orkiestry w naszej prószkowskiej gminie, potrafiły wspólnie po raz kolejny - zgodnie,  zagrać te same nuty".     I to było piękne!!!!! -  budujący do naśladowania - przykład współpracy w narodzie - dla polityków, przedstawili muzycy z naszej Prószkowskiej Gminy.

 

W rolę konferansjera wcielił się bas baryton Pan Oskar Koziołek - Goetz, wicami po nasymu seniorów zabawiał Piotr Pach, Wśród obecnych na koncercie była nasza poprzednia  gminna władza pani Róża Malik, oraz ks. proboszcz Krystian Ziaja

- A wszystkich obecnych w serdecznych słowach przywitał nasz nowy burmistrz

Pan Krzysztof Cebula

Z okazji Dnia Seniora pragnę z ogromnym szacunkiem pochylić głowę przed szacownym pokoleniem najstarszych mieszkańców Gminy Prószków. To szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia , wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. To Seniorzy są bowiem źródłem życiowej mądrości, której nabywa się właśnie z upływem lat. W tym uroczystym dniu proszę abyście przyjęli moje najserdeczniejsze życzenia: aby był to dla Państwa okres zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do właściwego wykorzystania życiowej wiedzy. Szanowni Seniorzy życzę Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych radosnego ciepła, pogody ducha, a każdy dzień niech dostarcza Państwu wiele radości i uśmiechu na twarzy. Znany amerykański polityk Beniamin Franklin powiedział, że: „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Wszystkim Państwu życzę zatem braku czasu.

Niech omijają Państwa troski i smutki dnia codziennego, a jesień życia będzie najlepszym czasem do spełniania rzeczy dotąd nie spełnionych

 

PS.

Może na sali było za ciasno, nie każdy miał wygodne miejsce, ale atmosfera była wspaniała. Spisali się organizatorzy, wszyscy wykonawcy i kuchnia Gościńca, a nasze dzieci, wnuki pokazały co potrafią, Podziękowaliśmy gorącymi brawami. Było fajnie !! Teraz tylko myśleć i żyć pozytywnie, - żyć tak aby spotkać się za rok w tym samym miejscu i w tym samym składzie osobowym.

 
Koncert  rozpoczął się mocnym uderzenie w załączeniu kilka zarejestrowanych migawek fotograficznych
 
 
 
 
 
część pierwsza - Orkiestra "Kaprys"
i  maestro
Klaudiusz Lisoń

kolejność fotografii zupełnie przypadkowa - prezentacja Seniorów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oskar Koziołek - Goetz
 
 
 
Paulina Klosa  - wokal
 
 
 
 
 
 
Agnieszka Marzenko
debiut w roli dyrygenta
 
 
 
 
 
 
Koniec części pierwszej
STRONA W DALSZJ  ROZBUDOWIE
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002944 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1