Ks. Dr hab. Krystian Bernard Ziaja
świętuje swoje 68  -
urodziny

Chrząszczyce 2 listopada 2019 r.
powrót

   Pyskowice, tu 2 listopada 1951 roku przyszedł na świat. Po 25- latach - 16 maja 1976 roku otrzymał święcenia kapłańskie. W 2009 roku na Uniwersytecie Opolskim habilitacja - specjalizuje się w teologii biblijnej, był kierownikiem Katedry Egzegezy Ksiąg Nowego Testamentu na UO.

 
21 sierpnia 1995 roku mianowany proboszczem
w parafii pw. MB Szkaplerznej i św. Bp. Stanisława w Chrząszczycach.
 

 Drogi ks. Proboszczu - to już prawie całe ćwierć wieku Twojego przywództwa duchowego w naszej parafialnej społeczności. W tym czasie wyrosło nam jedno nowe pokolenie. Wielu, którym udzielałeś pierwszego sakramentu, dziś  do kościoła przynosi kolejne pokolenie nowonarodzonych, którym udzielasz babtizatus (sakramentu chrztu).

 

    Wielkie są dokonania dla naszej parafii !
 Już w drugim roku Twojej służby kapłańskiej dałeś się poznać jako przyjaciel, którego poznaliśmy w biedzie gdy wody rzeki Odry zabrały i zniszczyły prawie całą wieś Folwark, Byłeś pierwszym, który pomyślał i zorganizował nam pomoc. W 2002 roku zmobilizowałeś mieszkańców do rozbudowy naszej kaplicy, Rok 2010 - był wyjątkowy dla naszej parafii - 750 lat istnienia naszego kościoła na chrzombeckim wzgórzu. Zmienił się dach nad świątynią,  zmieniło się otoczenie wokół kościoła, a kaplica św. Stanisława otrzymała nowy wygląd nie tracąc historycznych walorów. Wiele mógłbym tu jeszcze wypominać, ale zostawmy to potomnym.

 
 
 
w imieniu mieszkańców folwarku rudolf.
 
Świąteczna msza św. urodzinowa w intencji Jubilata w Folwarku 1 listopada 2019 r:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003091 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1