Przysieczanki do Folwarku przyjechały ze św.  Mikołajem

7 grudnia 2019 rok

powrót

  Początki adwentu to czas zarezerwowany dla Św. Mikołaja. Biskup Mikołaj – święty Zachodu i Wschodu, należy do najbardziej znanych i czczonych świętych i to zarówno przez katolików jak i prawosławnych. Do dziś ten starożytny biskup jest najbardziej ukochanym świętym dzieci (i tych dorosłych), bo spotkanie z nim to zawsze „prezenty”

 Mikołaj (Nikolaos) – "zwycięzca ludu” – to imię spotykamy we wszystkich językach chrześcijańskich, tylko niektóre: (Nocola, Niklas, Klaus, Mikuláš (CZ), Nielsdag (Skandynawia). Wokół św. Mikołaja narosło wiele legend- patron wielu miast, regionów i krajów (Grecji, też Rosji).

 Zwyczaj wręczania dzieciom prezentów powstał w średniowieczu – udzielanie stypendiów i zapomóg (buty, skarpety, talerze z darami) przez szkoły mające za patrona św. Mikołaja.

  Ten godny polecenia zwyczaj "obdarowywania" rozpowszechnił się,  teraz św. Mikołaj odwiedza prawie każdą szkołę, przedszkole, wszędzie tam gdzie go zaproszą. Nasze koło DFK Folwark też zorganizowało takie spotkanie związanie z obdarowywaniem .

  Do licznie zgromadzonych w Świętkowni (dorosłych i dzieci) w Folwarku o godzinie 16-tej przyjechały Przysieczanki i przywiozły  również św. Mikołaja - oczekiwanego szczególnie  przez dzieci. Jak się okazało, na to spotkanie każde dziecko było dobrze przygotowane

  Były więc nie tylko prezenty ale i wiele piosenek - miłych dla ucha  - w wykonaniu pań z zespołu "Przysieczanki". Ks. proboszcz Krystian obdarował również (słowami podziękowania) wszystkich, którzy na codzień (wolontariat) starają się o naszą kaplicę. Atmosfera była miła i świąteczna, udzieliła się dzieciom i dorosłym  bo każdy został obdarowany.

Fotograficzny skrót ze spotkania w Świętkowni:
 
 
Mikołaj w Folwarku (czas 9:48 min)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
i to by było wszystko na dziś.
 
 
 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002036 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1