Chrzombecki Jarmark Bożonarodzeniowy
Chrząszczyce 1 grudnia 2019 r.
powrót

   To już Adwent - zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Adwentem rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny - cykl wspomnień historii zbawienia w oparciu o wydarzenia z życia i śmierci Jezusa Chrystusa. Wszyscy kochamy święta i ich niezwykłą atmosferę: śpiewanie kolęd, zapach choinki, piernika i łamanie się opłatkiem. Święta Bożego Narodzenia mogą być najpiękniejsze, jeśli spędzimy je w rodzinnym gronie.

  Adventus - przyjście - czas  oczekiwania na przyjście nowego. Do przesilenia zimowego, kiedy dzień i noc mają taką samą liczbę sekund,  zostało kilka dni a potem  zacznie się "Odradzanie Słońca" - zjawisko astrologiczne, które od milionów lat się powtarza .

   Od wieków mieszkańcy półkuli północnej, zawsze z nadzieją oczekiwali na  "odradzanie się słońca". W starożytnym Rzymie świętowali "Saturnalia" a Słowianie "Gody".

  Gdy w cesarstwie rzymskim Konstantyn  ogłosił edykt mediolański - wolność religijną (313)  wyzwoleni chrześcijanie przyjęli "odrodzenie się słońca za dzien  narodzenia Jezusa.

  Adwent -  czas oczekiwania na narodzenie  - przyjęli jako okres radosnych przygotowań, czas pomagania potrzebującym, czas kolorowych lampionów, jarmarków, kiermaszów, tradycyjnych spotkań ze św. Mikołajem.

  Aktualnie  też czas zakupów - czyli bożonarodzeniowe szaleństwo -  BLACK FRIDAY - chwile przyćmione stresem - okres gigantycznych wyprzedaży i udzielająca się wszystkim przedświąteczna atmosfera. 

Nie dajmy sie zwariować - niech ten czas będzie dla nas radosnym oczekiwaniem, czasem spędzonym z przyjaciółmi i z rodziną.

  Bożonarodzeniowy kiermasz w naszej parafii rozpoczęliśmy krótkim nabożeństwem z licznym udziałem dzieci, które celebrował ks. Krystian. Dzieci śpiewem powitały św. Mikołaja, który głównym wejściem w asyście dwóch aniołów wszedł  do  zebranych w kościele dzieci.     

  Chwila rozmowy z dziećmi, a potem razem z Mikołajem wszyscy  przeszli na plebanię, gdzie pod nową wiatą (dobry pomysł) - dzieci mogły swobodnie spotkać się ze znakomitym gościem. Dorośli w tym czasie czynili zakupy w pięknych i bogato wyposażonych straganach a sporo z nich  nie omijało straganu z grzanym winem, którym się przy grzejacyh koksownikach plotkując o bliźnich  delektowali.

Nie brakło artystów:  Karolina Trela, Damian Leszcz, Joachim Nowek, którzy umilali nam czas śpiewając kolędy i koncertując na flecie Pana, muzyką sterował Andrzej Przywara.

  Organizatorem był Parafialny Zespół Caritas , który tradycyjnie spisał się na ocenę 6 - w skali szkolnej. Dziękujemy!
Frekwencja gości - dobra- pogoda dopisała, mam nadzieję, że i utarg był dobry, który zasilił konto PZ. Caritas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Damian Leszcz - wokal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joachim Nowak - fletnia Pana
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002828 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1