Bożonarodzeniowe Spotkanie Seniorów
Parafia Chrząszczyce 15 grudnia 2019 r.
powrót

  Dusza wciąż ma 20-30 lat, ale nogi już nie nadążają. Wątroba buntuje się przeciwko tłustym i obfitym posiłkom, chodzenie stało się dziwnie ciężkie, a w gazetach za nic - niczego dobrego nie można przeczytać - bez okularów. Jesteśmy zaskoczeni co się z nami dzieje ......

Kochani to starość nadchodzi.

  Spotykam coraz więcej znajomych twarzy, którzy nie mają pomysłu na swoją starość. Kobiety spełniają się zwykle przy wychowywaniu swoich wnuków, mężczyźni zwyczajowo siedzą przed telewizorem.

 
Ale czy życie na emeryturze musi być nudne i pozbawione emocji?  Często tłumaczymy :
aby na starość żyć ciekawie, trzeba mieć dużo pieniędzy
   W naszej gminie istnieje wiele możliwości (kluby seniora) gdzie dla takich jak ja można posłuchać muzyki, ciekawych wykładów, ale także zawrzeć nowe znajomości. Proponowane spotkania są bezpłatne albo symboliczne. Oferty są coraz bogatsze, trzeba tylko wiedzieć, jak należy z nich korzystać.
 

 W drugą  niedzielę adwentową 2019" - Zespół Parafialny Caritas włożył wiele starań i pracy w przygotowanie naszego  corocznego bożonarodzeniowego spotkania seniorów w "Gościńcu Pod Różą". Wśród obecnych brakowało mi wiele znajomych twarzy. Największa sala przygotowana, w której - "echo niosło jak w górach". Bo pomieszczenie było pięknie  ustrojone, a stoły zastawione, ale krzesła "do połowy były puste".

 

 Gości powitał ks. proboszcz Krystian, w dalszej kolejności mikrofon i konferansjerkę przejęła nasza Róża Malik , muzyką sterował Andrzej Przywara a piosenką nas uroczyła Miriam Weinzetell. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas zadbały o nasze podniebienia pilnując aby nie zabrakło kawy i słodyczy.

  Spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą, po której nastąpiło długie dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, w których nie zbrakło słowa - tego, którego zaczyna wszystkim seniorom  brakować  "Zdrowia

  Po recitalu wokalistki Miriam - największy "Chór Emerytów" w okolicy zaśpiewał piękne kolędy. Chórem sprawnie dyrygowała Róża Malik.  W tym czasie panie z Caritas przygotowały kolację a Złota Prószkowska Orkiestra Dęta pod batutą maestro Andrzeja Bojarskiego przygotowywała się do występu. Jeszcze nie zdążyliśmy skonsumować kiełbasek z kartoffelsalatem a Oni (Orkiestra) zaczęli od mocnego uderzenia. I grali - wice opowiadali(Piotr Pach) i dalej grali  do samego końca. Miłe spotkanie trwało przeszło 3 godziny.

Organizatorom i wolontariuszkom oraz wszystkim wykonawcom, którzy nam umilali czas w imieniu wszystkich emerytów
Serdecznie Dziękuję !

rudolf z folwarku -  tyż emeryt
Andrzej Bojarski i Jego Orkiestra
Powitanie seniorów ks. Krystian
Miriam Weinzetell - wokal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Największy Chór Seniorów w okolicy
 
Portrety członków chóru seniorów
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
Formacja Andrzeja Bojarskiego
 
 
 
 
Piotr Pach i Formacja Andrzeja Bojarskiego
 
 
Wszystkim Moim Internautom życzę:
Wesołych i Zdrowych Świąt
z okazji
Bożego Narodzenia 2019
'
 
rudolf z folwarku
 
wszelkie uwagi i zastrzeżenia kierować na adres  zmarzly@op.pl
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002468 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1