Ekstremalna  (dla uczestników wcześniej urodzonych)
Droga Krzyżowa
5 kwietnia 2019 parafia Chrząszczyce
powrót

   W tym roku uczestnicy EDK (ekstremalna Droga Krzyżowa) mieli lepszą pogodę niż w ubiegłym. Uczestników praktykowania duchowości na miarę XXI wieku też było więcej.            

  Obecnie gigantyczne wydarzenie organizowane w wielu miejscowościach nie tylko na terenie Polski,, ale również w innych krajach na świecie.  Trasa peregrynacji w naszej parafii: Chrząszczyce - Górki - Folwark - Górki - Chrząszczyce to przeszło 9 km  dla młodych to spacerek., ale dla wcześniej urodzonych wielki wysiłek. Młodzieży było sporo  dzieci nie brakowało, były też odważne mamuśki z wózkami a w nich niemowlęta,  oraz liczna grupa osób nie zaliczająca się do naszej parafii. Warto zaznaczyć, że nasi dzielni strażacy (OSP) przepisowo zabezpieczali uczestników na trasie, która ze względu na wielki ruch pojazdów mechanicznych do bezpiecznych nie należy.

 EDK to wezwanie dla twardzieli, musi być ciężko, pod górą i musi boleć - wtedy zaczyna się prawdziwa modlitwa.

  Ks. proboszcz Krystian Ziaja celebrujący Drogę Krzyżową widząc, że uczestników aż tyle miał zadowoloną minę. Zwyczaj, który zapewne co roku będzie miał większą frekwencję, bo warto  przeżyć zbliżające się Święta Wielkiej Nocy w sposób szczególny, w zadumie nad sobą i tym co nas otacza!

Fragment filmowy na odcinki drogi : Chrząszczyce - Górki - Folwark - krótkie nabożeństwo w naszym małym filialnym kościółku i przy kaplicy  wybudowanej w roku 1675r  pięknie świetlonej, na skrzyżowaniu dróg ul. Lipowa- Szkolna.

 
 
 
 
Pielgrzymi weszli na obszar administracyjny Folwark
 
 
Droga krajowa Nr 45 na chwilę przez OSP zablokowana
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przy kapliczce z roku 1675
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002002 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1