Wielkanoc 2019
powrót
 

Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą wszystkim moim Internautom same radosne i szczęśliwe dni oraz będą doskonałą okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych

 

Niech  będą pełne nadziei i wiary. niech obudzą w Państwu uśpione marzenia, a  spotkania przy wielkanocnym stole, niech będą radosne !

 
smacznego święconego jajka i udanego zająca
życzy rudolf z folwarku
 
 
 
"Wielka Sobota 2019" w naszej parafii

   Dzień ciszy i oczekiwania, czas żałoby po ukrzyżowanym Jezusie Chrystusie. Wspomina się zstąpienie Jezusa do otchłani Nie odprawia sie mszy świętej. Dzień ten poświęcony czuwaniu przy symbolicznym  grobie i czas oczekiwania na Jego powtórne przyjście - Zmartwychwstanie !

   W naszej parafii godziny czuwania wyznaczone były dla poszczególnych wsi i profesji. Od godziny 10:oo do 11:oo czuwały dzieci z opiekunami. Było nas sporo a celebrę prowadził ks. proboszcz Krystian Ziaja.
Po wspomnieniach, modlitwie, śpiewie i błogosławieństwie nastąpiła część druga.
 
    Druga tradycja związana z Wielką Sobota to święcenie pokarmu. Tego dnia zanosimy do kościoła tzw. święconkę. Podstawowe produkty to: chleb - na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięso - na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajka symbolizujące nowe życie.
   Czy po powrocie do domu ze święconka należy przystąpić od razu do konsumpcji - po ścisłym poście w Wielki Piątek ? Można ale kościół zachęca jednak do zachowania umiaru aż do niedzielnego śniadania, bo Wielkanoc zaczyna się już w Wielką Sobotę po zachodzie słońca.
 
 
Wielka Sobota - święconka -migawki filmowe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
życzy wszystkim Internautom rudolf z folwarku
 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002140 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1