XI Wielka Parada Orkiestr Dętych w Prószkowie
22 czerwca 2019r.
część II
powrót

    Zakończyła  się XI Parada - orkiestry w szyku marszowym przeszły ulicami miasta, wszyscy muzycy i goście doszli na plac za OKiS. który ledwo pomieścił wszystkich uczestników. Gospodarz naszej gminy pan  burmistrz Krzysztof Cebula powitał wszystkich bardzo licznych gromadzonych słuchaczy i fanów w krótkich słowach i rozpoczęło się wielkie granie na trzech estradach  rozmieszczonych w trzech punktach - aby muzyka słyszalna była w całej okolicy,

  Orkiestry rozeszły się na wyznaczone miejsca - na Rynek i plac Partnerstwa a za nimi fani. Na placu OKiS zostały tylko te, które tu będą grały. Ja (ze względów mobilnych) też zostałem.

Jako pierwsza wystartowała "Orkiestra Blasskapelle Świbie". Od samego wejścia poderwali do braw melomanów, którzy zostali. Mają swój styl, który podoba się ślązakom coś ala' " Czeska Veselka". którą wcześniej urodzeni pamiętają z występów w naszej gminie.

    Pozostałe orkiestry grały w stylu tradycyjnym, dobrze, wyróżniała się (na placu OKiS) Orkiestra z Wisznia Małej, składająca się z bardzo licznej i bardzo młodych (dzieci) muzyków. Najwięcej braw zebrała jednak Blasskapelle Świbie.
  Nie udało mi się posłuchać naszej orkiestr "Prószków", ani "Kaprysów", którzy - jak wszystkim już wiadomo 16 czerwca 2019  w Licheni podczas  XVII Przeglądu Orkiestr Mniejszości Niemieckiej zajęli zaszczytne I-sze miejsce w kategorii MOD - Gratuluję !

Finał i 'ODA Do Radości" z pokazem ogni sztucznych, jak zwykle był pełen radości - emocji i udany.

 
Dziękujemy wszystkim organizatorom i muzykom ze wielkie
 i niezapomniane przeżyte wrażenia
 podczas XI Prószkowskiej Parady Orkiestr Dętych
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Blasskapelle Świbie
filmowe fragmenty występu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finał XI Parady Orkietr w Prószkowie 2019
 
 
 
 
 
 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 001968 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1