Edyta Wotzka - Berger
1939 - 2019
Opole - Chrzowice
Boguszyce 8-08-2019
powrót
 

   Tylko wcześniej urodzeni i sąsiedzi pamiętają Edytę. Urodziła się w Opolu, w znanej przed II wojną światową rodzinie kupca  Ludwika i Marii Wotzka, która swoje korzenie genealogiczne ma w Chrzowicach. Opolanka, ale większość swojej młodości spędzała u ciotki i wujka Katarzyny i Stanisława Wotzka  w Chrzowicach.    Ukończyła farmację - "aptekarka" po wyjściu za mąż wyjechała do Niemiec, gdzie założyła aptekę. Krótko przed emeryturą - w Chrzowicach na oddziedziczonej po wujostwie działce wybudowała sobie mały domek, w którym zamieszkała po przejściu do jesieni życia.  Nie zostawiła po sobie potomstwa, mieszkała sama a jej najbliżsi to brat śp. Reinhard (1941-2014) i jego rodzina, mieszkająca w Opolu w ocalałym po II Wojnie Światowej domu rodzinnym.  

 

        

Wróciła na Śląsk do swoich,  tu miała swoje korzenie i długo cieszyła się dobrym zdrowiem. Przed kilkoma laty zachorowała i od tego czasu wymagała stałej opieki, którą zapewniła jej  bratowa Stefania z najbliższą rodziną.

 

   Zmarła spokojnie (5.08.2019) w swoim domu w Chrzowicach, jej doczesne szczątki złożono w grobie rodzinnym ze strony wujostwa w Boguszycach. Uroczystość żałobną celebrował ks. Waldemar. W drodze na miejsce wiecznego spoczynku towarzyszyli jej członkowie rodziny Wotzka z Opola, Chrzowic i okolicy, oraz sąsiedzi i przyjaciele z dawnych lat.

 
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Requiscat  In Peace

rudolf z folwarku
powrót
Odwiedzin ogółem: 002331 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1