XI
Przysieckie Święto Ziół
"Zasmakuj w tradycji"

Przysiecz 15 sierpnia 2019 r.
powrót

Sołectwo Przysiecz, Gmina Prószków oraz Parafia Rzymskokatolicka Dub nad Moravou (CZ) na placu festynowym przy "Małym Kościołku" zorganizowały,  piknik pt: "Zasmakuj w tradycji " - czyli -
Pokaż ludku, co masz w ogródku.

  Pewnie wiele nałożyło się przyczyn, że na tegoroczno Święto Ziół - doszła - dojechała z bliska i z daleka (rejestr aut PL, CZ, D) ogromna rzesza biesiadników. Takiej frekwencji nie pamiętam!

   Pogoda dopisała, program ciekawy, artyści przedni, bogato zaopatrzony bufet, a może to zioła oferowane przez Ojców Franciszkanów i zioła z przesieckiego rozrastającego się ogródka - zioła na wszystkie choroby jakie trapią naród,  gdy służba zdrowia  ostatnio sobie nie radzi, a w aptekach brakuje coraz droższych leków - spowodowały, że parkingi były przepełnione do granic możliwości a wielu biesiadników nie mogło znaleźć  miejsca w cieniu namiotów.

 Jednak Przysieckie Święto Ziół to przede wszystkim dzień na pełny relaks - pełny luz, którego dzisiaj nam bardzo brakuje. Dobra zabawa, której podczas krótkiej części oficjalnej nam życzyli, a w serdecznych słowach wszystkim organizatorom podziękowali !

Burmistrz Miasta Prószkowa - pan Krzysztof Cebula, oraz Ks. proboszcz Józef Zura parafia Prószków i Przysiecz

  Festyn o 14-tej miały rozpocząć "Przysieczanki", ale One w tym czasie z ks. Józefem Zura pięknie śpiewały w kościółku dla  MB. Zielnej. Więc po nabożeństwie prowadząca Joanna Wicher z Domecka zarządziła. że na początek pójdzie sztandarowa "Złota Orkiestra Dęta Prószków" pod batutą Andrzeja Bojarskiego - aby  "Przysieczanki"  - mogły sobie chwile odpocząć.

 
Andrzej Bojarski i jego Orkiestra (fragment 1)
 
 
 
Andrzej Bojarski i Joanna Wicher z Orkiestra Prószków    fragment drugi
 
 
 
Orkiestra Prószków (fragment 3)
 
 
Oficjalne powitanie Krzysztof Cebula - ks. Józef Zura oraz
Natalia - Zosia i Laura na skrzypcach
 
 
Przysieczanki - Tu jest nasz dom......
 
Przysieckie Święto Ziół MIX zabawy
 
 
śpiewający ksiądz i biesiadnicy    (fragmenty)
 
 
 
afrykańskie bębny czyli : TAMBURYN BAND - muzyka z Afryki
 
 
 
 
Do galerii portretów  Kliknij TU
pozdrowienia z folwarku  rudolf
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003724 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1