Goreckie Smaki
Górki 22 września 2019
powrót

  Po niedzielnym śniadaniu obiad postanowiliśmy zjeść na szumnie zapowiadanym  Goreckim Festynie Zasmakuj w Tradycji. Dojechaliśmy na czas, bowiem  za moment przecięto wstęgę symbolizująca oficjalne otwarcie "wielopokoleniowych warsztatów kulinarnych" zorganizowane wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Czech (z okolic Dub nad Moravou).

 

Zasmakuj w tradycji czyli : nudelsupa, rolada, kluski i modra (albo światłoł) kapusta do tego kompot - śliwki z jabłkoma. a na koniec kulki z marcepanu opsypane  kakao. Wszystko w dobrym smaku - przygotowane przez znanego kucharza Remigiusza Rączka przy znaczącej pomocy i współpracy licznych, uzdolnionych goreckich kucharek, którymi dowodziła podziwiana przez mieszkańców (i nie tylko Górek) - za talenty organizacyjne pani sołtys Justyna Szmechta.

Justyna ma niesamowitą energię do działania, o czym już wielu przy innych okazjach mogło się przekonać, dlatego na zakończenie smacznej niedzieli, po gorących brawach, goście zaśpiewali jej również 100 lat.

 

 To była niedziela w dobrym smaku "dla brzucha" ale również "dla ucha". Występy, zabawy dla dzieci i muzyka w wykonaniu znanej wszystkim  Orkiestry  Dętej "Veselka" nad Moravou. Muzycznie i słownie Gorecki festyn uświetniła  znana konferansjerka, moderatorka i wokalistka w jednej osobie - Karolina Trela.

  Warto też tu zaznaczyć odwagę goreckich aktorów, którzy inscenizowali znaną bajkę "Czerwony Kapturek" - po nasymu, za co aktorzy zainkasowali gorące brawa. Powodzeniem cieszyło się również stoisko "Przysiecz" z herbatkami na wszystkie dolegliwości, które oferował pan sołtys Krzysztof Lelek z obstawą. - Wiadomo bowiem od dawna, że sołectwo Przysiecz nie tylko ma "Przysieczanki", które juz dawno zapisały się złotymi literami w historii śląska, ale wieś ostatnio słynie  z propagowania ziołolecznictwa.  Przy dzisiejszych cena aptekarskich za pigułki - to dobra droga do przyszłości.

 
Przecinanie wstęgi (oficjele)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
wszystkie filmy jeszcze w opracowaniu
ewentualne strzeżenia - uwagi kierować na adres : zmarzly@op.pl
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002320 Odwiedzin dzisiaj: 4

Ilo osb on-line: 1