Gminne
Dożynki - Zniwniouk - Erntedankfest

Zimnice Wielkie
7/8 września 2019
powrót
część trzecia
 
Wielki Festyn pod wielkim namiotem
 
Korowód się skończył, korony na wystawie ustawione,  goście honorowi zajęli zarezerwowane miejsca pod namiotem -  Orkiestra Dęta Prószków - pod batutą Andrzeja  Bojarskiego rozpoczyna  koncert. Miejsc dla biesiadników jeszcze sporo, ale jak się później okazało - siedzących brakło. Pomimo niepewnej pogody dojechało dużo mieszkańców  z bliskiej okolicy  i z daleka - czyli frekwencja dopisała.
Zarezerwowany stół dla VIP-ów zapełniony do ostatniego miejsca. Wśród gości honorowych starostwo zniwniouka państwo
Jolanta Hergesel i Jarosław Widera
gościli:

   Pana Ryszard Galla - posła na sejm RP, pana burmistrza Krzysztofa Cebulę z małżonką,  ks. proboszcza z Zimnic Wielkich Jana Czeredę, panią minister skarbu w naszej gminie  Dorotę Staniów z małżonkiem, Przewodniczącego Rady Miejskiej Prószkowa pana Lucjana Dżumlę  i wielu innych, których znam tylko z widzenia ale nie znam z nazwiska.

  Gdy orkiestra pod batutą Andrzeja wyczerpała przyznane jej minuty, zagrali jeszcze "biss", a po tym gospodarz dożynek burmistrz Krzysztof Cebula przejął mikrofon - powitał gości, podziękował rolnikom, przyjął tradycyjny bochen chleba z rąk Starostwa: pani Jolanty Hergesel i Jarosława Widery potem jak Pan Jezus rozmnożył go tak - aby starczyło dla każdego sołtysa z naszej gminy po jednym bochenku.

Gdy tylko pan burmistrz odłożył mikrofon na scenę, wyszły nasze "Przysieczanki"
  Tę chwilę przerwy technicznej wykorzystał nasz poseł na sejm RP Ryszard Galla - przejął mikrofon i w serdecznych słowach wszystkim rolnikom przekazał podziękowania za pracę dla dobra naszej prószkowskiej ziemi
 
   Przysieczanki jak to Przysieczanki - zaśpiewały nam pięknie o żniwach i inne wpadające do ucha piosenki. Za nimi wystąpiły przedszkolaki, ale skończyła mi sie bateria i nie nagrałem ich występu w całości. Dalej w programie byli niezawodni muzycy (wysokiej klasy) grający bez nut. Ich program też nie udało się zarejestrować w całości, ale fragmenty końcowe można będzie zobaczyć na załączonym filmie.
 
Ostatni punkt programu jaki obejrzałem, to była Gwiazda Wieczoru pani Teresa Werner.
Długo musieliśmy czekać na jej występ bo muzycy wiele czasu poświecili na dostrojenie swoich instrumentów. Ale i tak było za głośno, jak na moje ucho. Nie doczekałem do końca.
 
I tak Gminny Zniwniouk 2019 - przeszedł do historii. Moje subiektywne wrażenia są  pozytywne. Organizacja dobra, wieś pięknie z gustem i pomysłem ustrojona, chociaż nie wszystko widziałem, korowód oceniam po radosnych uśmiechniętych twarzach wszystkich uczestnikach jakich widziałem - na bardzo dobry - bowiem na co dzień tego radosnego uśmiechu nam ciągle brakuje.
W imieniu wszystkich zadowolonych biesiadników (tak jak ja)
 Wszystkim, którzy się do tego radosnego dzieła, jakim co roku jest zniwniouk
w jakikolwiek sposób przyczynili
Serdeczne dziękujemy !!!!
rudolf z folwarku
 
 
 
 
 
 
 
Na początek Prószkowska Orkiestra Dęta pod batutą Andrzeja Bojarskiego
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dożynki Gminne pan burmistrz  Krzysztof Cebula - powitanie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przysieczanki
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
kapella bez NUT
 
 
Piotr Pach i STO LAT w wykonaniu "Kapeli Bez Nut"
 
 
 
 
w oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru
 
 
w oczekiwaniu na Gwiazdę Wieczoru
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
link do części pierwszej- KLIKNI

link do części drugiej - Kliknij
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002292 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1