U Pani z Góry Karmel
Chrząszczyce - czwartek 16 stycznia  2020
powrót

  W czwartkowy wieczór na wzgórzu chrzombeckim, skąd widoczny jest wielki fragment   Doliny Odrzańskiej, miało miejsce miłe dla ucha wydarzenie.  Już w   XIII wieku nasi przodkowie wybudowali tu małe sanktuarium, któremu patronował św. Stanisław biskup krakowski zamordowany 11 kwietnia 1079 przez króla Bolesława zwanego Śmiałym. Mijały wieki i już w XIX- tym, okazało się, że sanktuarium jest za małe. Ale dopiero w XX wieku - po I Wojnie Światowej, udało się wybudować nowy kościół, nad którym opiekę do dziś sprawuje Pani z Góry Karmel - MB Szkaplerzna.

Z mojego archiwum (budowla pw. MB Szkaplerznej)
 

 To właśnie dla Pani z Góry Karmel w ostatni czwartkowy wieczór podczas liturgii pięknie grali i śpiewali goście "niecodzienni". Trio "Witam" z dalekiego Mińska na Białorusi

Marina Towarnicka
Nadzieja Brońska
i Witalij Aleszkiewicz

 Nasze organy "milczały" gdy przed rozpoczęciem liturgii zaśpiewali w trzech językach "Cicha noc". Potem podczas liturgii  Trio z Mińska "grało i śpiewało na nutach naszych serc !  Nasza świątynia, zaprojektowana przez architekta Artura Kictona ma wspaniałe warunki akustyczne - boczne nawy to doskonałe tuby  rezonansowe, potęgujące głos, powodując  tym  niepowtarzalny efekt słuchowy,  Słuchacze brawami, na stojąco dziękowali wykonawcom pochodzącym z innego kręgu kulturowego.  Kilka zasłyszanych opinii: To była niezapomniana uczta duchowa.

 
 
Cicha Noc
Wielka radość: Gloria
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozostałe filmy jeszcze w opracowaniu
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
Odwiedzin ogółem: 001826 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1