Aniołki - Trzej Królowie - Pasterze
 ze Świętą Rodziną

27 grudnia 2020 w Folwarku 
 
powrót

  Pandemia poprzewracała nam wszystkie tradycyjne zwyczaje, jakie od zawsze towarzyszyły nam w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka, czyli odwiedziny każdej rodziny. Rodzina Święta  w towarzystwie Aniołów i Trzech Króli puka do drzwi każdego gospodarstwa i wszystkim domownikom składa świąteczne serdeczne życzenia  i na ten Nowy Rok. W tym roku ta tradycja urzędowym rozkazem zakazana.

   Mamy jednak w naszej Folwarskiej społeczności młodych mieszkańców, którzy pod kierownictwem Katarzyny Steinhoff aktualnie już Katarzyny i Piotra Świerca  wyreżyserowali   inne Jasełka. Moim zdaniem bardzo pomysłowo. Zaprosili wszystkich na zaplecze kaplicy, gdzie zaprezentowali nam to samo stacjonarnie - czyli bez kołatania do furtek każdego gospodarstwa. Zebrało się sporo rodziców z dziećmi  i dziadków w wnukami. 

  Przestawienie udane, chociaż maski  podczas śpiewania przeszkadzały, ale to nic - pogoda dopisała i wszyscy zadowoleni wrócili do swoich domów.

Dziękujemy Kasi i Piotrowu za trud i poświęcenia podczas przygotowania, a młodzieży -artystom - gratulujemy udanego występu.
 
Oto lista naszych artystów:
Wiktoria Steinhof
Łukasz Steinhof
Marcel Latus
Josef Chudalla
Magdalena Chudalla
Jasiu Chudala
Arnold Janetzko
Joanna Chudala
Paweł Kaperek
Filmowe fragmenty:
fragment 1
 
fragment 2
 
fragment 3
 

fragment 4
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
cierpliwości : filmy z jasełek jeszcze w opracowaniu
pozdrowienia z Folwarku  w ten świąteczny wieczór godz. 16-ta rudolf
powrót
Odwiedzin ogółem: 001856 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1