Boże Narodzenie 2020
23 grudnia 2020  z folwarku
 
powrót
 
 

  Musimy odpłynąć w naszej wyobraźni w daleką przeszłość, kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat, aby sobie przypomnieć śnieżno-białe święta. Bowiem "Barbara" przeważnie bywała po wodzie a "Boże Narodzenie" po lodzie", a śniegu, już przed wigilią  sporo nasypało, by dzieci  dla mającego lada chwile urodzić się "dzieciątka" mogły  przed domem ulepić bałwanka a w wigilijny wieczór  pilnie obserwować niebo, na którym wieczorem pojawiła się, "w tą jedyną w roku noc" ta jedyna gwiazda - "Gwiazda Betlejemska".

  Po uroczystej wieczerzy i skromnych prezentach nadchodząca  noc była dla dorosłych, którzy po skrzypiącym śniegu tłumnie zdążali na Chrzombeckie Wzgórze, na "Pasterkę" do naszego kościoła, a po drodze wzajemnie składali sobie "Najserdeczniejsze życzenia "na te Gody i na Nowy Rok".
  Ale takie wspomnienia, z łeską w oczach - mogą sobie przywołać, tylko wcześniej urodzeni - czyli my Starzykowie i nasze Starki oraz trochę młodsze  od nas Omy o Opy.

 

Boże Narodzenie 2020 jest inne niż zawsze - do padającego dziś deszczu dołączyła pandemia, która w wielu rodzinach zamiast radości wprowadziła smutek i żal.

Tegoroczne święta dla wielu nie będą ani radosne ani szczęśliwe, a zawsze uroczysta pasterka na pewno straci wiele na swoim  uroku.

 
Więc trudno mi składać i życzyć radosnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia
 
Moi Drodzy Internauci, Moi przyjaciele,
Moi bliscy i dalecy znajomi.
Wszystkim Życzę przede wszystkim zdrowia. Wytrwajmy w tych trudnych czasach i żyjmy w nadziei, darzmy się wzajemną miłością i pomagajmy sobie w tych tr
udnych czasach.
 
 
Niech ta melodia przesłana mi przez " Anetę i Norberta" i Wam wszystkim doda trochę radości, że pomimo wszystko
To jednak  jest Boże Narodzenie.
 
rudolf z folwarku z całą rodziną
 
Życzenia specjalne od moich PRZYJACIÓŁ dla wszystkich
 fanów  przesłane dziś 24 grudnia 2020r.
ANETA Lissy - KLuczny  i NORBERT
Rasch
 
 
 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003026 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1