Bal Seniorów w Winowie/Opolu

Opole 1 lutego  2020
powrót

"Es kommt nicht darauf an:  wie ALT man ist,
                           sondern:  wie man ALT ist"
"Nie chodzi o to, jaki jesteś stary,
 ale:
- jakim się jest - starym"
 
śp. ks. prałat Alfons Rolnik na swoich 90-tych rodzinach w Folwarku.
 
   Przejście na emeryturę jest jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu, szczególnie dla osób, które były mocno zaangażowane w swoją pracę. Jak pogodzić się nadmiarem czasu wolnego po kilkudziesięciu latach funkcjonowania na najwyższych obrotach? – Nie rezygnować z pasji i ciekawości świata. Wiem, że przejście na emeryturę jest stresem niemałym. Najgorzej emeryturę znoszą ci, dla których praca była także pasją. Najłatwiej przystosowują się osoby, które przez całe życie były aktywne na różnych polach, nie tylko w sferze zawodowej.
 
   Obecnie w Polsce żyje ponad 7,5 milionów emerytów, a stereotyp ubogiego emeryta  jest nadal  aktualny. Ten problem jest mało widoczny w mediach, ale kto często przebywa w ich gronie widzi, że wielu musi odejmować sobie od ust, żeby zapłacić za lekarstwa. 
 
Żeby chociaż na chwilę - zamiast przyjmować coraz droższe gorzkie pigułki - winowska aktywna grupa postanowiła inaczej seniorom  osłodzić  życie.
 
  Jego Wysokość Andreas  z woli narodu Król - pierwszy na ziemiach winowskici Jego poddani zorganizowali kolejny bal dla seniorów. Położona w podziemiach kościoła Św. Ducha sala, pękała w szwach. Do wspólnej zabawy organizatorzy zaprosili niezawodne "Przysieczanki" oraz słynącą z dobrej muzyki i humoru Orkiestrę Dętą z Prószkowa pod batutą Andrzeja Bojarskiego. Trzy godziny dobrej zabawy - ze względów "taktycznych" przeważnie na siedząco.  Gdyby można było zegar czasu cofnąć o kilkadziesiąt lat to pewnie by mury kościelne tego nie wytrzymały.
 
Klimat nam się zmienia - środek zimy przypomina jesienną pogodę - deszcze prawie codziennie  - na spacer w taką pogodę nie warto się wybierać.
 Ponieważ zarejestrowałem kilka fragmentów Balu - polecam wygodny fotel, ciepłą herbatkę i miłych wspomnień.
Bal Seniorów w Winowie  fragment 1
 
Bal seniorów fragment 2
 
Bal Seniorów fragment 3
 
Bal Seniorów w Winowie fragment 4
 
Bal Seniorów w Winowie fragment 5
 
Bal Seniorów w Winowie fragment 6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
mam wielką ochotę na tego pączka !!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przysieczanki  ---Wykonanie specjalne dla personelu pana Andreasa
 
 
 
ktoś tu musi posprzątać  ten bałagan po seniorach..........
 
wszelkie uwagi,  zastrzeżenia - kierować na adres  zmarzly@op.pl  - poprawimy

pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
Odwiedzin ogółem: 001901 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1