Cebula dobra na wirusy
(znaleziono w sieci)

w lutym 2020
powrót

Temat aktualny - na czasie
 

Cebula  jest zdrowa – ale  gdy świeża 

 

 W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie, w USA był lekarz, który odwiedzał  farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku  jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli,  i to uratowało tę rodzinę.

 

 Istnieje wiele podobnych historii. Oto jedna z nich. Właścicielka salonu piękności, umieściła kilka misek z cebulą wokół swojego biznesu. Okazało się, że ani pracownicy, ani klienci nie zachorowali. Interesujące byłoby przeprowadzić test następnym razem, gdy pojawi się epidemia, albo po prostu zagraża ci grypa sezonowa.

 

 Inna osoba mówiła o swoim osobistym doświadczeniu. Jej mąż miał zapalenie płuc, a jego stan był poważny. Ta kobieta dowiedziała się o sytuacji, w której ktoś przeciął dwa końce cebuli i włożył ją do dużej butelki. Następnie, w nocy, położył butelkę blisko chorego.  Rano cebula była czarna, pokryta zarazkami.  Była ona prawie zgniła, ale pacjent poczuł się lepiej.

  To prawda, że umieszczenie cebuli i czosnku w pokojach lata temu uratowało życie wielu ludzi podczas wielkiej plagi w Europie . Te warzywa mają silne właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne, a  było częścią  wiedzy, którą posiadali prości ludzie.

 

Ciekawa informacja: czasami mamy problemy żołądkowe, i nie wiemy, czemu je przypisać. Może winna jest cebula, ponieważ wchłania ona bakterie i dlatego z jednej strony jest tak dobra, bo ratuje nas od przeziębienia lub grypy. Jednak nie powinniśmy jeść cebuli,  po tym jak została pocięta, została na jakiś czas  w kuchni.

Żadna część cebuli nie może pozostać na talerzu, i być przechowywana w pojemniku lub plastikowej torbie w lodówce.   Pozostałości cebuli mogą być trujące

Podczas wizyty w firmie produkującej majonez w USA osoba, która tam była  usłyszała, od chemika , który ich oprowadzał, że majonez może być bez chłodzenia, ponieważ  jest robiony w taki sposób, żeby bakterie w nim nie przetrwały nawet bez chłodzenia; A potem powtarzał, że to, co się dzieje, gdy ludzie noszą sałatkę ziemniaczaną w ciągu dnia, a potem chorują, nie ma nic wspólnego z majonezem, którego użyli, ale z cebulą i ziemniakami.

  wyjaśnił, że cebula to świetny magnes na bakterie, w szczególności surowa cebula. Nigdy nie należy przechowywać części cebuli, chyba że jest przechowywana w torbie zip-lock i znajduje się w lodówce.

 W związku z tym należy być bardzo ostrożnym z wszelkimi  sprzedawanymi kanapkami, które zawierają  surową cebulę gdyż nie wiadomo czy była ona świeża bądź też w jakich warunkach przechowywana jeśli wcześniej ją już pocięto.

 Chemik powiedział, że jeśli gotujesz resztki cebuli przez długi czas, to ten proces prawdopodobnie usunie szkodliwe bakterie. Ale jeśli używasz resztek cebuli do  kanapki to możesz mieć  kłopoty żołądkowe. Zarówno cebula, jak i wilgotny ziemniak, ten stosowany w sałatce ziemniaczanej, przyciągają  bakterie szybciej niż majonez komercyjny.

 UWAGA: psy nigdy nie powinny jeść cebuli. Ich żołądek nie może jej metabolizować.

Pamiętaj, że jeśli przeciętą  cebulę  używasz następnego dnia, a  nie jest ona idealnie przechowywana. to następnego dnia będzie już ona pełna bakterii, które mogą powodować infekcje żołądka.

 

Cebula zawiera wysokiej jakości składniki odżywcze, a zwyczaj jedzenia surowej cebuli jest godny pochwały. Ci, którzy ją jedzą, zawsze będą mieli m.in. doskonałe krążenie.

 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003205 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1