POST lekarza znaleziony w sieci

luty 2020
powrót

  Jestem lekarzem od 30 lat. I tak naprawdę staram się być apolityczny. Oczywiście jak każdy człowiek mam swoje zdanie i jako obywatel wyrażam je w odpowiedni sposób podczas wyborów. Ale dzisiaj nie chcę milczeć.

 Mam potrzebę wyrzucenia z siebie swoich myśli, powiem tak - WSTYD MI ! Tak wstyd mi kiedy muszę zmagać się z Polską rzeczywistością.       

  Właśnie uchwalono coś niebywałego - 2 mld dotacji dla telewizji. W kraju gdzie instytucje pozarządowe, ludzie dobrej woli, różnego typu wolontariusze zbierają dosłownie po kilka złotych, żeby ciężko chore dzieci mogły przejść leczenie ratujące często im życie w innym kraju. bo nie mogą go uzyskać w swojej ojczyźnie (bo Państwa nie stać!)

 W kraju w którym, dorośli nie mogą przejść właściwego leczenia (szczepionki na czerniak itp) (bo Państwa nie stać!) W kraju gdzie ludzie dobrej woli często odejmując sobie od ust wpłacają datki na wyposażenie szpitali (Orkiestra Jurka Owsiaka) bo Państwa nie stać!

  Wstyd i hańba Panie i Panowie posłowie. Wstyd i hańba przywódcy tego kraju. Wstyd mi za Was nawet przed samym sobą, już nie mówiąc o opinii na całym świecie.

  Przez 30 lat pełnienia służby lekarza widziałem, aż za dużo ludzkiego cierpienia, żeby przymknąć oczy i udawać że tego nie widzę. Chce mi się wyć jak przedstawiciele tego narodu mają to wszystko tak ... jak to pokazała posłanka PIS publicznie w Sejmie.

  Celowo nie wymieniam nazwiska tej pani bo powinno być na zawsze zapomniane. Wstyd je w ogóle wypowiadać bo to szczyt niewychowania. Ale jak to mawiali moi nauczyciele wychowanie i kulturę wynosi się z domu.

Chciałbym, żeby tak każdy z polityków, który poparł takie marnowanie środków publicznych (bo to nasze pieniądze, żadne rząd nie ma swoich pieniędzy, chyba o tym Wiecie) mógł chociaż 2 dni w roku przepracować w szpitalu onkologicznym, a szczególnie na oddziałach dziecięcych, w hospicjum, żeby chociaż dwukrotnie musiał spojrzeć w oczy choremu na raka dziecku i rodzicom, którzy błagają o pomoc w mediach o zebranie środków na przeprowadzenie leczenia.

  Gdzie są Ci krzykacze i pieniacze telewizyjni. Dlaczego nie krzyczą razem z tymi cierpiącymi ludźmi o pomoc dla nich. Wstyd mi za najwyższe władze, że nie protestują.

   Mam nadzieję, że jakaś część ludzi przeczyta moje słowa i przypomni sobie to wszystko przy urnie wyborczej. Nieszczęście może spotkać każdego w każdej dosłownie sekundzie, wierzcie mi nie raz było mi dane zakomunikować pozornie szczęśliwemu człowiekowi, że od dzisiaj zaczyna się czas walki o życie. I nie myślcie Posłanki i Posłowie oraz rządzący tym krajem, że macie nad tym władze :)

  Niestety jesteście tak samo bezsilni jak pozostali Rodacy. Może kiedyś kiedy zdarzy się, że znajdziecie się w takiej sytuacji i jakiś lekarz przypomni Wam to głosowanie i przypomni ten bezczelny gest posłanki PIS, mówiąc niestety nie mamy środków na Pani, Pana leczenie, właśnie uchwalono ustawę o dotacji dla TVP.

   Mógłbym pisać o tym godzinami jak wygląda praca w wielu szpitalach, jak minister zdrowia zmusza do stosowania w szpitalu leczenia pacjentów lekami tańszymi o gorszej wartości terapeutycznej w imię oszczędności, ale po co przecież to wszystko wiemy.

  Pozostaje mi tylko wierzyć, że się ludzie obudzą z tego dziwnego letargu i w końcu skończą z tymi głupimi praktykami na wiejskiej raz na zawsze.

Pozdrawiam Karol Całka

lekarz.

 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 001648 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1