Wirus  COVID - 19
zwany Koronawirus
powrót

31 marca 2020 r.  z Folwarku

Wirusy to niewielkie cząstki zakaźne infekujące wszystkie formy życia, niezdolne do namnażania się poza komórką gospodarza. COVID -19 to pasożyt bezwzględny, całkowicie zależny od żywych komórek człowieka. Po zainfekowaniu się w drogach oddechowych - w płucach czyni spustoszenie. Poza  swoim żywicielem może przetrwać od kilku do kilkudziesięciu godzin.
 

Myślę, że warto przeczytać dalej

* Wirus  COVID -19  nie jest żywym organizmem, ale cząsteczką białka (DNA) pokrytą ochronną warstwą lipidu (tłuszczu), który po wchłonięciu przez komórki błony śluzowej oka, nosa lub policzka zmienia swój kod genetyczny - mutacja  i przekształca je w komórki agresora i multiplikatora.

* Ponieważ wirus nie jest żywym organizmem, ale cząsteczką białka, nie jest zabijany, ale sam się rozkłada. Czas rozpadu zależy od temperatury, wilgotności i rodzaju materiału, na którym leży.

* Wirus jest bardzo delikatny; jedyną rzeczą, która go chroni,

 jest cienka zewnętrzna warstwa tłuszczu.

Dlatego najlepszym środkiem zaradczym jest każde mydło lub detergent, ponieważ piana USUWA TŁUSZCZ (właśnie dlatego trzeba tak dużo wcierać: przez 20 sekund lub dłużej, aby zrobić dużo piany).

Po rozpuszczeniu warstwy tłuszczowej cząsteczka białka sama się rozprasza i rozpada.

* CIEPŁO topi tłuszcz; dlatego tak dobrze jest używać wody o temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza do mycia rąk, ubrań i wszystkiego. Ponadto gorąca woda tworzy więcej piany, co czyni ją jeszcze bardziej przydatną.

 

* Alkohol lub dowolna mieszanina z alkoholem powyżej 65% ROZPUSZCZA KAŻDY TŁUSZCZ, szczególnie zewnętrzną warstwę lipidową wirusa.

* Każda mieszanka z 1 częścią wybielacza i 5 części wody bezpośrednio rozpuszcza białko, rozkładając je od wewnątrz.* Woda natleniona pomaga długo po mydle, alkoholu i chlorze, ponieważ nadtlenek rozpuszcza białko wirusa, ale musisz go używać w czystej postaci i szkodzi na skórę.

 

* NIE DZIAŁAJĄ ŚRODKI BAKTERIOBÓJCZE LUB ANTYBIOTYKI.

Wirus nie jest żywym organizmem jak bakterie;

przeciwciała nie mogą zabić tego, co nie żyje.

* NIGDY nie strząsaj używanej lub nieużywanej odzieży, pościeli lub tkaniny.

 Wirus  jest przyklejony do porowatej powierzchni, jest bardzo obojętny

 rozpada się w czasie

 od:

- 3 godzin na  tkaninie i powierzchniach porowatych,

- 4 godziny (miedź i drewno)

- 24 godziny (karton),

- 42 godziny (metal)

- 72 godziny (plastik).  dlatego............

nie używaj torebek foliowych przy zakupach !!!!

Ale jeśli potrząśniesz lub użyjesz miotełki, cząsteczki wirusa unoszą się w powietrzu

do 3 godzin i mogą utknąć nam w nosie.

 

* Cząsteczki wirusa pozostają bardzo stabilne na zimno zewnętrzne lub sztuczne jak klimatyzatory w domach i samochodach.

Potrzebują również wilgoci, aby zachować stabilność, a zwłaszcza ciemności. Dlatego osuszone, suche, ciepłe i jasne środowisko szybciej go zdegraduje.

* NAŚWIETLENIE UV na dowolny obiekt, który może go zawierać, rozkłada białko wirusa. Na przykład dezynfekcja i ponowne użycie maski jest idealne. Uważaj, naświetlenie to rozkłada również kolagen (który jest białkiem) w skórze.

* Wirus NIE MOŻE przejść przez zdrową skórę.

* Ocet NIE jest użyteczny, ponieważ nie rozkłada ochronnej warstwy tłuszczu.

* NIE UŻYWAJ WÓDKI lub innych alkoholi konsumpcyjnych. Najsilniejsza wódka to 40% alkoholu, a potrzebujesz 65%.

* LISTERYNA DZIAŁA, jest to 65% alkoholu.

* Im bardziej ograniczona przestrzeń, tym większa koncentracja wirusa. Im bardziej otwarty lub naturalnie wentylowane pomieszczenie, tym mniej.

* Musisz umyć ręce przed i po dotknięciu błony śluzowej, jedzenia, zamków, pokręteł, przełączników, pilota, telefonu komórkowego, zegarków, komputerów, biurek, telewizora itp. A także podczas korzystania z łazienki.

* Trzeba NAWILŻAĆ RĘCE!!! Ręce są suche od częstego ich mycia a wirusowe cząsteczki mogą się schować w mikropęknięciach. Im gęściejszy krem ​​nawilżający, tym lepiej.

* Trzymaj KRÓTKIE PAZNOKCIE! - KRÓTKIE, aby wirus się tam nie ukrywał.

 

 
Do artykułu wykorzystano materiały naukowe : -JOHNS HOPKINS SZPITAL Wyjaśnienia Irene Ken - lekarza, której córka jest profesorem z John Hopkins University
Nie wychodź z domu bez potrzeby
 pozdrowienia  rudolf z Folwarku
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002498 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1