Wysłużył dopiero srebro
Ks. dr hab. Krystian Bernard  Ziaja
25 lat w naszej parafii Chrząszczyce
Folwark 26 sierpnia 2020 rok
powrót
 

   Dziś w naszym filialnym kościele - kaplicy pw. "Podwyższenia Krzyża Świętego" w Folwarku odbyła się  uroczysta Msza Św. w intencji naszego proboszcza ks. dr hab. Krystiana Ziaja z okazji dwudziesto-pięcio-lecia pełnienia posługi kapłańskiej w naszej parafii.

  Dzieląc obowiązki proboszcza, z obowiązkami pracownika naukowego w randze profesora na Uniwersytecie Opolskim nie było łatwo. Praca naukowa na wydziale teologicznym, to nie jest zwykła praca. Przez wiele lat kierował katedrą "Egzegezy Ksiąg Nowego Testamentu". Popełnił trzy publikacje, w tym jedna o naszej parafii, był Recenzentem kilku prac doktorskich. Po przedstawieniu pracy "Motywy etyczne w terminologii Kr, nw.- kri, sij w Ewangelii św. Łukasza 23 kwietnia 2009 roku uzyskał tytuł dr habilitowanego w naukach teologicznych. 

Potrafił łączyć pracę naukową na Uniwersytecie Opolskim z posługą kapłańską w naszej Chrzombeckej parafii.

 Nie będę Mu dzisiaj wypominał wszystkiego co zrobił dla nas parafian i naszej parafii w okresie 25-ciu lat. To widział,  doświadczył i docenił każdy z nas. Wystarczy porównać stare i nowe fotografie. Nasza dawna świetlica zmieniła się  w usakralnioną kaplicę. Na kościele parafialnym  zmienił się dach, kaplica św. Stanisława odzyskała swój dawny blask, zabytkowa chrzcielnica  pamiętająca XIII wiek wypiękniała i stanowi nasz największy skarb. Mamy nową plebanię, piękne odnowione wnętrza kościoła i godny naszym zmarłym cmentarz. Każdy może tu dopisać jeszcze wiele wiele innych dokonanych dzieł, które ubogaciły nasz kościół pod każdym względem.

Ale jak już wspomniałem jeszcze nie czas na wypominanie.
Dziś świętujemy 25 lat pracy duszpasterskiej naszego proboszcza i taką dedykujemy Mu laurkę.
 

To było 16 -tego maja 1976 roku - 44 lata temu Pan zawołał Cię po imieniu - Krystianie Bernardzie –  a Ty odpowiedziałeś:

„ oto jestem, przecież mnie wołałeś”.

Zrozumiałeś, że Pan potrzebuje Twych dłoni, Twego  serca, Twych kropli potu i samotności. Zostawiłeś na brzegu barkę swego rodzinnego domu i rozpocząłeś w różnych miejscach Twoją służbę kapłańską.

Od 25 lat Jesteś naszym duchowym przewodnikiem, nauczycielem, organizatorem,  budowniczym naszego kościoła na skale – cały do naszej dyspozycji: o każdej porze dnia i nocy -  mimo, iż piasek - co raz szybciej przesypuje się w klepsydrze czasu.

Za to, że chce Ci się być CAŁYM dla nas – dziś dzięki Ci za to, że jesteś z nami i wracaj do zdrowia do kontynuacji misji kapłańskiej!

Parafianie z Folwarku                                                                    
26 sierpnia AD MMXX

 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf & danuta
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 001736 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1