Ditmar Rochus Gisa
11 sierpnia 2020

z Folwarku
powrót
Witaj wśród osiemdziesięciolatków !
Przekroczyłeś magiczny próg -  rozpoczynasz kolejną dekadę w swoim życiu. Lat 80 Ci minęło, lekkie życie się zaczęło, z dumą przyznaj się do wieku, bo wiek świadczy o człowieku.

Każdy kolejny dzień witaj z radością i darz swoich bliskich szczerą miłością. Niech każdy następny rok przynosi wszystko to co w życiu najpiękniejsze - Zdrowie - Zdrowie - Zdrowie niewyczerpanych pokładów wiary i kochających Cię ludzi wokół
 

  Urodziłeś się w roku 1940 - wtedy to był Vorwerk. W tym samym roku urodziło się jeszcze  siedmioro Twoich rówieśników: Edeltraud Bieniek - śp. Georg Richard Kasperek - Cӓcilia Smolin - Norbert Paul Kiwus - Artur Ignacius Zmarzły - Diter Antonius Wrobel i śp. Wiktor Iwański. A w naszej parafii Chrzombeckej ks. prałat Jan Skorupa i ks kapelan Brommer ochrzcili razem 134 urodzonych w tym 1940 roku. Taka liczba nowych parafian w jednym roku - to dzisiaj rzadkość.   

W Folwarku było was ośmioro, dwóch już odeszło do Św. Piotra, pozostali rozjechali się po świecie - czy ich jeszcze pamiętasz ?
Ty dziś w dniu Twoich urodzin zostałeś w Folwarku jako ostatni z tego rocznika. Dlatego trzymaj się jak najdłużej z Twoją poślubioną Jadwigą (53 lata temu w 1967 roku) i razem radujcie się z każdego następnego dnia.
 
Pamiątkowe fotografie wykonane podczas uroczystej mszy św. z tej okazji, którą celebrował ks. Jan Kornek (dawny mieszkaniec Folwarku). Wszyscy będą po latach wspominać te maseczki na twarzach i puste ławki podczas nabożeństwa  - niestety COVID 19 nas na razie nie opuszcza.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
z najlepszymi życzeniami rudolf i danuta z folwarku
powrót
Odwiedzin ogółem: 002033 Odwiedzin dzisiaj: 4

Ilo osb on-line: 1