25 lat w Chrząszczycach
30.08.2020
- Parafia pw.
MB Szkaplerznej i św. bp Stanisława
powrót
 
Dwadzieścia i pięć lat proboszczem  na jednej parafii to tak, jak 25 - lat  na dobre i złe  w jednym związku małżeńskim - Srebrny Jubileusz.
Jubileusz to dzień dziękczynienia, razem z Tobą dziękujemy dziś Bogu za dar  Twego życia, za to, że jesteś z nami "na dobre i złe" .
 
  Uroczysta "Msza Dziękczynienia" odbyła się w niedzielę 30 sierpnia w naszym parafialnym kościele. Celebrował solenizant ks. dr hab. Krystian Ziaja asystowali Ks. prof. Norbert Widok, Ks. Piotr Kondziela oraz ks. Henryk Wollny. Mszę uświetnili: poczty sztandarowe OSP w Złotnikach i Dzieci Maryi. muzycznie nasz lokalna Orkiestra "grająca bez nut", Schola parafialna a na organach Marieta Weidler.
  Podczas homilii ks. Krystian porównał swoje 25 lat w naszej parafii jako  "wędrówka Jego i Parafian". Jako dowód pokazał BUTY, w których pielgrzymował do Santiago Compostelli. 

 (moje wspomnienia) Te sławne BUTY w 70-ta rocznice "wyzwolenia" nas przez Armię Radziecką - przeszły również w słynnej "Drodze Krzyżowej" o której wspominały media  - trasę wiodącą polnymi drogami (9 km) z Folwarku, przez Chrzowice, Boguszyce  do Zimnic Wielkich 23 stycznia.  To było historyczne nabożeństwo (motto: Zachowujemy pamięć nie uczucie odwetu)  trwające 3,5 godziny
, w którym uczestniczył również ks. Józef Mikołajec (parafia Boguszyce) i ks. Jan Czereda (parafia Zimnice Wielkie), ks. Marcin Worbs (duszpasterz nauczycieli akademickich) oraz Róża Malik b. burmistrz Prószkowa (inicjatorka Drogi Krzyżowej).
Po "srebrnym" nabożeństwie jubileuszowym,  delegacje reprezentujące wszystkie nasze lokalne organizacje, oraz  licznych uczestników  (w maseczkach przeciw COVID 19)  złożyły naszemu ks. Proboszczowi życzenia. Po wyjściu z kościoła wszyscy wierni zostali poczęstowani jubileuszowym kołaczem, które przygotował Parafialny Zespół  Caritas, 
 
 

Wszystkie fotografie autorstwa: Lucjan  Dżumla - Chrząszczyce

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
Odwiedzin ogółem: 002224 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1