Pierwsza Komunia Święta
Parafia Chrząszczyce

13 września 2020 rok
powrót
Mówi się, iż jest to najważniejszy sakrament jaki możemy przyjąć podczas całego życia.

   Pierwsza Komunia święta  - niewątpliwie jest wielkim przeżyciem zarówno dla dziecka jak i dla jego rodziców oraz krewnych. Wielkim świętem chrześcijańskich rodzin, bowiem nie tylko jednoczy z Bogiem, ale i z wszystkimi ochrzczonymi.

  Tradycyjnie świętowaliśmy ten wyjątkowy dla każdego dziecka dzień w miesiącu maju. Miesiąc soczystej zieleni, błękitnego nieba i cudownych zapachów - gdy kwitną ogrody pola i łąki  - czyli wiosna na naszej półkuli północnej. Według starej legendy, to właśnie w maju został stworzony świat.

   Tego roku pojawił się wszędzie koronawirus, który, zmienił nasze życie. Pandemia zmusiła do zmiany planów i wprowadzenia nowych zasad w życiu każdego, bez względu na wiek, prace i status społeczny. Z całego świata napływają przerażające informacje o tysiącach chorych i umierających. Musieliśmy sobie uzmysłowić,  jak wszystko dookoła jest kruche. Koronawirus wywraca świat do góry nogami, a wiele zmian zostanie z nami na zawsze.

 

   Pierwsza Komunia Święta, zawsze gromadziła całe rodziny, szczególnie dziadków i pradziadków, którzy cieszyli się, że wnuczęta podrosły i przystąpiły po raz pierwszy do stołu Pańskiego. Ta radość w tym roku ominęła wielu (mnie też), możemy zobaczyć nasze wnuki, tylko na fotografii. Świat online stał sie naszą codziennością! Staram się nie poddawać, nie narzekać, choć nie jest łatwo.

  To nie jest Pierwsza Komunia, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni i na pewno nie będziemy świętować przy jednym stole.
 
Pierwsza Komunia w naszej parafii na fotografii:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
w Chrząszczycach 13 września 2020 rok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Autorem Galerii Fotografii jest Lucjan Dżumla
 
P.S. - Dzieci Pierwszokomunijne  po nabożeństwie w Folwarku (14/09/2020  17:00)  wszystkie materiały jeszcze w opracowaniu!
 
Ks. proboszcz Krystian Ziaja oraz -Szymon -Pascal - Karolina - Milena- Jakub - Bibianna - Wojciech -  Hanna - Julia - Karolina - Kornel -  Maja
i Łukasz
kolejność imion zupełnie przypadkowa

gdyby I-sza Komunia miała miejsce w maju - napisałbym: trzecioklasiści - ale dziś (14-ty września), to już nasi parafialni czwartoklasiści.
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002343 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1