Żyjemy w "Nowych czasach" ....gdy wszystko jest w on-line , milowymi krokami wkraczamy w nową epokę - antropocen.
 
Ks. Dr hab. Krystian Ziaja emerytowany Prof. U. O.

Wielce Szanowny Księże Krystianie -
 proboszczu -
 Twoje
45-lecie Kapłaństwa
świętujemy w systemie sanitarnym


15/16 maja 2021roku Folwark/Chrząszczyce
powrót

 

Gdy 16 maja 1976 z rąk bp. przyjmowałeś święcenia kapłańskie, nawet najtęższe głowy nie prorokowały, że za 45 lat parafianie na Twój 45 jubileusz, aby z tej okazji złożyć Ci życzenia, zjawią sie w maskach by chroniąc siebie i wszystkich w najbliższym  otoczeniu przed spotkaniem z tym wirusem Covid-19.    

Już 26 lat jesteś z nami. Jako Duszpasterz  dzielisz się naszym smutkiem i naszą radością, pomagasz w nieszczęściu. Pamiętamy rok 1997 gdy rzeka Odra pokazała swą niszczącą  moc.

Dałeś się poznać jako dobry gospodarz, zmieniło się oblicze  naszego kościoła, od wewnątrz i zewnątrz, a nasza Folwarska kaplica usakralniona w 2002 roku przez ks, bp. Jana Kopca - to dla mieszkańców Folwarku od tego czasu Prawdziwy Kościół - tu odbywały się śluby i wiele innych przepisanych liturgią uroczystości. Mamy swój Odpust i swój Kiermasz, ale przede wszystkim możliwość korzystania z Mszy Świętej przez mieszańców wcześniej urodzonych, dla których droga do kościoła się skróciła,

 W dniu Twojego 45 Jubileuszu Kapłaństwa - mamy  czas trudny, dla Ciebie, dla nas i dla naszego kościoła,  bowiem pandemia  dziesiątkuje społeczeństwa i zmusza nas do pozostania w domach.

 

Dlatego w tym dniu radujmy się on-iine i dziękujmy Bogu za czas miniony - 45 lat Twojego Kapłaństwa, za minione 26 lat od kiedy Jesteś z nami. Żyjmy głęboką nadzieją, że doczekamy 100-lecia naszego nowego kościoła i 50-lecia Twojej posługi kapłańskiej - a potem będziemy planować, jak żyć dalej.

 
 
Życzymy wszystkiego  naj ..... a przede wszystkim niech Anioł Stróż ochrania Cię przed COVIDEM 19, i dużo  zdrowia na dalsze lata trudnej służby w naszej parafii.
 
w imieniu mieszkańców Folwarku   Rudolf
z Folwarku 16 maja AD MMXXI
 
 
Niedziela: 16 maja 2021 -  WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  godzina 10 :oo Msza Św. w intencji ks. Proboszcza w 45-tą rocznicę święceń kapłańskich o dalsze zdrowie i bł. Boże
 
 
Uroczystą  liturgię celebrował ks. Jubilata Krystian Ziaja koncelebra ks. Henryk Kałuża - ks. Norbert Widok - ks . Marcin Worbs - Ks.  Piotr Kondziela - Ks. Henryk Wollny - ks. Ryszard Wołowiec. Na organach Marietta Weidler, Schola Parafialna - chór parafialny pod kierownictwem Joachima Konska. Homilia ks. Henryk Kałuża
 
 
 
 
 
 
 
Homilia
 
 
 
 
modlitwa wiernych
 
 
 
 
modlitwa wierych
Chór parafialny
 
 
życzenia kwiaty i gratulacje
 
 
Róża Malik w imieniu Rady PARAFIALNEJ
 
 
 
słodycze dla dzieci komunijnych
 
Solenizant i jego dzisiejsi asystenci podczas uroczystości 16/05/2021
 
fotografie Justyna Szmechta - Film Danuta Zmarzły
 
Radosna informacja
- z ostatniej chwili
19 maja 2021

Ojciec Święty Franciszek uhonorował godnością prałata czterech księży posługujących w diecezji opolskiej. W środę 19 maja 2021 r. biskup Andrzej Czaja wręczył Księżom stosowny dokument, potwierdzający nadanie tego tytułu.

Do grona prałatów zostali włączeni: 

Ks. Ewald Cwienk, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Cyprzanowie;

Ks. Wacław Leśnikowski, kapelan Ośrodka Caritas w Głuchołazach.

Ks. Stanisław Wąsik, emerytowany proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi;

Ks. prałat dr hab. Krystian Ziaja, proboszcz parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Chrząszczycach;

Tytuł ten przyznawany jest przez papieża zasłużonym dla Kościoła kapłanom. 

Czcigodnym Księżom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, a Maryja, Matka Kapłanów niech otacza ich płaszczem swojej opieki.

Do wszystkich naszych gratulacji, życzeń i kwiatów Ojciec św. Franciszek  dopiął naszemu Proboszczowi do nazwiska.
 bardzo ważny tytuł
 "szambelan Jego świętobliwości"

Gratulujemy !
 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 006450 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1