Frombork na Szlaku Bursztynowym
powrót
 

Frombork - (j. niem. Frauenburg) – miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone nad Zalewem Wiślanym (nad którym mieliśmy jako wycieczka okazję przebywać, przepłynąć po nim statkiem i niektórzy odwiedzili plażę i kąpali się na niej).

Z Elbląga do Fromborka jest jakieś 40 minut jazdy autokarem. Nim też poruszaliśmy się w każde inne dalsze miejsce, np. do pięknej wsi Kadyny znanej z parku krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Na terenie miasta znajduje się tzw. zespół katedralny na wzgórzu, który jest znany z tego że mieszkał tutaj i przeżył połowę swojego życia Mikołaj Kopernik, wybitny polski astronom i polimat (encyklopedysta, osoba posiadająca rozległą wiedzę na temat wielu różnych dziedzin. Podobną osobą był Leonardo da Vinci).

Odwiedziliśmy przepiękną, bogatą katedrę, w której odbył się dla nas koncert muzyki kościelnej (organowej). Poniżej wideorelacja z pięknego wykonania kilku hitów pana organisty… Z kompleksu kościelnego, terenu katedralnego, blisko jest do molo i małej przystani dla łódek, a także do plaży na której miałem okazję poleżeć.

Pogoda dopisała przez cały dzień, jak i całą wycieczkę… nie spadła ani jedna kropelka deszczu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku Oskar
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 001517 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1