Rosenmontag
11 lutego 2013 r.
"Gościniec pod Różą" w Chrząszczycach
powrót

Link do FOTO ANEX
 
 Brazylia. Karnawał w Rio de Janeiro w rytmie samby, bossa novy - trwa od piątku przed Środą Popielcową - przez pięć dni i nocy. Turyści płacą 400 euro za kostium i 50 minut tańca na sambodromie.  Sambodrom może pomieścić 60 tysięcy gości. Najważniejsze wydarzenia: niedziela i poniedziałek - szkoły samby prezentują swoje umiejętności a piękne dziewczyny wdzięki .  

Włochy. Karnawał w Wenecji -tu każdy jest incognito obowiązują maski. Od niedzieli przed Tłustym Czwartkiem, weneckie ulice zapełnione: artystami, muzykami, kuglarzami i turystami z całego świata. Punkt kulminacyjny - bal na Placu św. Marka uczestnicy w strojach z XVII i XVIII wieku i maskach. Koniec balu obwieszczają dzwony bazylik w Środę Popielcową.
 
Niemcy. Westfalia uważana za centrum niemieckiego karnawału. W Niemczech karnawał rozpoczyna sie w Święto Trzech Króli. W czwartek przed Rosenmontag dochodzi do barbarzyństwa. Kobiety uzbrojone w nożyce obcinają mężczyznom krawaty. Szturmują ratusze  i obejmują  władzę. W miastach: Bonn, Köln, Düsseldorf i innych, falangą przemieszczają się ulicami, polując na urzędników w krawatach. Punkt kulminacyjny - Rosenmontag.  Rozpoczynają się wielkie  pochody.  Na ulicach miast wozy z przebierańcami, kukły znanych postaci, muzyka a uczestnicy rozrzucają widzom słodycze (najsłodszy karnawał na świecie).

Polska. Prószków. Gmina Prószków to centrum karnawału na Śląsku Opolskim. Podobnie jak w Niemczech zaczynamy w okolicach Święta Trzech Króli, tylko bardziej bogobojnie. W kościołach znane i uznane zespoły koncertują "Kolędy". W tym roku kolędowanie rozpoczęły w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Opolu: Młodzieżowa Orkiestra "Kaprys" i Moravska Veselka. W naszej Chrzombeckey parafii dla "Pani z Góry Karmel" kolędowali artyści z gminy Prószków, Katarzyna Długosz i jej "Schola", oraz Norbert Rasch, Hubert Pelka, Paulina Klosa i Paulina Rasch.

 W centrach kulturalnych młodzież przedstawiała "Jasełka", a w poszczególnych sołectwach przebrani Trzej Królowie ze świtą   ogłaszali "Wesołą Nowinę" kolędując od chałupy do chałupy. "Śląski Karnawał" to także wodzenie niedźwiedzia - po nasymu - "bera", który  po korowodzie na wspólnej zabawie zostaje osądzony i skazany  - za rozbój - na śmierć. Przypominam moim internautom, że  w Folwarku został ułaskawiony. Dalsze szaleństwa karnawałowe, to "Piżama Party", Bale "DFK", Bal "Caritas" , Bale przebierańców, Bal Seniorów. Bale organizowały  również szkoły i przedszkola, trudno mi wszystkie wyliczyć. Karnawał w Gminie Prószków kończy "Rosenmontag" - tegoroczny na salonach  "Gościńca pod Różą' w Chrząszczycach.
 
Relacja  z tego wydarzenia zostawienie,  wtorek  12 lutego 2013r.  przedstawiona.
(przez naocznego świadka, oczywiście jeśli nic nie stanie na przeszkodzie)
 


Wyjaśnienie  chwilowego opóźnienia w relacji fotograficznej z Rosenmontag

Fotografii wykonałem   wiele. Aby  się  nie  narazić  władzy (szczególnie),  tej kościelnej i marszałkowskiej nie wykluczając gminnej, do której mi najbliżej (11 km), wole dmuchać - nawet zimą - na zimne - poświęcić mój czas i dokonać dokładnego oglądu, oraz  cenzury wszystkich fotografii.
 Moi internauci powiedzą "dziś cenzura już nie obowiązuje".

Ja nie jestem taki pewny, dla przykładu pokażę parę próbek.


Podczas wyboru "miss Rosenmontag"
Na specjalnie przygotowaną ambonę organizatorzy zapraszają i dekorują najwyższym odznaczeniem - flaszką koniaku - i proszą o kilka słów księdza o podejrzanym wyglądzie. A w mediach w całej  Polsce  aż huczy w tym temacie:

 a tu ksiądz  demonstruje, że nie uznaje celibatu, patrz obrączka ślubna, zegarek dostał od matki z okazji swojej pierwszej komunii, pierścień od biskupa po święceniach kapłańskich, zapomniał założyć koloratkę, a brodę zapuścił na wzór św. Franciszka.
Moim zdaniem  to czysta prowokacja - ale, która władza na dzisiejszy wieczór ją przygotowała - nie wiem?

Przyszło nam żyć w ciężkich czasach, trudno rozpoznać who is who po nasymy „kto wróg, kto przyjaciel”.

Dawno minęły czasy Alfonsa Nossola, który wszystkich jednakowo traktował. Dla Niego hanys i chadziaj  to byli chrześcijanie, w Krzyżowej to nawet Mazowieckiego i Kohla nazwał " moi kochani chrześcijanie" i nakazał  im się uściskać i całować przy ludziach .  

A teraz patrzysz na tego w sutannie i nie wiesz jak się spowiadać. Jako penicent  nie wiesz czy spowiednik  należy do związku  „platforma Tuska”, czy do  związku „prawego i sprawiedliwego ojca dyrektora”.

A różnica jest tak wielka jak odległości  pomiędzy: Prószków – Opole   i  Prószków do samego księżyca.  A jeśli się pomylisz to masz przechlapane!

Jeśli nie wierzysz to spróbuj.

Spróbuj do uświadomionego pana w berecie z antenką powiedzieć. ..” pan prezydent zginął w zwykłym wypadku lotniczym, żadnego zamachu nie było”. I dodaj  „niech mu ziemia lekką będzie”. Koniec z tobą, masz wroga, a jak się będziesz stawiał  to  za  wojnę  „polsko-polską „ będziesz odpowiedzialny.  

A jak trafisz na „platformiarza”  i powiesz „ to premier Tusk z tym bezbożnikiem Putinem   przygotowali  ten zamach
 
- wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
 
to zostaniesz wyzwany od ciemnogrodu i wykluczony z towarzystwa.

Już trzy lata trwa taka atmosfera i końca nie widać, coraz to nowe fakty w Smoleńsku znajdują a to jest powodem, że  i  odległości się zwiększają.

  Jak tu żyć z taką polityką?


Podczas dekoracji, odznaczenie - flaszkę tak wysoko podniósł , żeby w kadrze mojego aparatu  się nie zmieściła.potem bardzo spocony swoim kazaniem,  podszedł do pana marszałka, który ze swoją świtą  zajmował miejsce przy naszym stole.
Teraz  z władzą wojewódzką (marszałkiem)  dogadują temat platformy cyfrowej dla TV ojca (biznesmena) o nazwisku rozpoczynającym się pierwszą literą mojego imienia. Tu chodziło o polityczne poparcie organu rządowego o miejsce na platformie. Wszystko widziałem z bliska - to żaden fotomontaż


No i dogadali się jak widać na wyżej załączonej fotografii. Ale na jak długo?

 Ostatnio słyszałem, że w naszym Opolu, też dochodzi do wielkiego rozłamu pomiędzy platformiarzami, a tymi od prawa i sprawiedliwości, naszym prószkowskim raschem i chłopami z okolicy. A sprawa urosła do rangi na skalę całego kraju.
 "jaką nazwę nadać sali gdzie się spotykają"  
I tu się okazało, że
 jak nazwa sali będzie odpowiednia, patriotyczna, nawiązująca do tradycji, to obrady będą dawały dobre -  jeszcze  lepsze  owoce


Poczekam jeszcze trochę aż się dogadają i skorzystam z tego arcyciekawego pomysłu.
 
Bo ja mam sad, w którym uprawiam ciężką pracą maliny. Owoce mojej pracy są dobre. Cała moja liczna rodzina jest zadowolona a szczególnie wnuki, które mnie chwalą za słodkie maliny.

Ale skorzystam z doświadczenia Opolskiego Sejmiku i  też mu nadam  patriotyczną nazwę aby dawał mi jeszcze lepsze owoce - wtedy na pewno nie będę musiał tak ciężko pracować - dla uzyskania dobrych efektów.

Jeśli się okaże, że w taki prosty sposób  można zwiększyć jakość owoców swojej pracy to dla autora tego pomysłu  Nobel gwarantowany.
Już dziś mu gratuluję  - to będzie 12 Nobel w historii Śląska.
P.S.  Mam nadzieję że Autor nie zrobi dla swojego pomysłu żadnego zastrzegania patentowego - bo na zakup licencji mnie nie stać.

Tu do Chrząszczyc zakradła się wielka  polityka. 

 Władza się zawsze wyżywi -jak mawiał tow. Urban -- były głosiciel jedynej prawdy (dzisiaj naczelny "NIE" ) - patrz foto wyżej

A to nasza lokalna władza !
Taką władzę możemy tylko ze świecą szukać!!!! Nasza władza honorowych gości wita według uprzednio przygotowanej listy..
 Ale  żeby czasem nie  zapomniała,  kto tu rządzi...  zawsze towarzyszy jej ABW - (agencja bezpieczeństwa wewnętrznego)
 Widoczna na fotografii - siostra zakonna - jak wiadomo tylko wtajemniczonym - ma silne powiązania z tą agencją
 
A kogo przypomina Wam ten człowiek?. Kto tak przemawiał do mikrofonu w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Przypomnicie sobie co myśli prezes K. o Ślązakach.
To typowy Ślązak "gwiazda dzisiejszego wieczoru". Chwalił się swoimi Katowicami. Ale ani słowem nie wspomniał, że jeszcze parę lat temu (XIX wiek), Katowice to była wieś mniejsza od mojego Folwarku. A nasz miłościwie nam panujący w  latach (1460-1532), na zamku w Oppeln książę Jan II zwany Dobry, ostatni z wielkiej dynastii (Wikingów jak twierdzą ostatnio uczeni pod odkryciach archeologicznych przy budowie autostrady A1) - on, nasz opolski książę wykupił cały ten okręg katowicki i przyłączył do Oppeln. Ale w Katowicach z biedy zaczęli  sobie kopać  dołki i dokopali się do węgla i stali się ważni. Potem chcieli się rządzić sami i baby zaczęły rodzić  powstańców. Ci powstańcy po II Wojnie Światowej w podzięce  swoim oswobodzicielom podarowali wszystek węgiel, który wykopali razem z całym miastem Katowice. I tak mieli u siebie Stalinogród. Ale jak tylko Stalin umarł to zaraz podarunek zabrali.
 I stało się. Stalin za swoje zbrodnie wylądował w piekle głęboko pod swoim miastem Stalinogrodem.  Ale ci co to zrobili w piekło nie wierzyli.

A przysłowie mówi wyraźnie :

 kto komuś coś daje, a potem odbiera
ten się w piekle poniewiera.

Wielu mieszkańców Śląska Opolskiego też już nie wierzy w piekło
- w nic nie wierzą takich mamy ateistów. Ale trzeba wierzyć w piekło, które jest pod Katowicami

 Ja wierzę, że  ze Stalinem w piekle pod Katowicami  spotkało się wielu dawnych powstańców. Stalin w tym piekle ich teraz goni, że mu zabrali co mu przedtem  dali.
 Tak ich po tym piekle goni,  że ziemia od tego czasu w katowickim okręgu się trzęsie.  To jest główny powód, że w okolicach Katowic tyle domów się wykrzywiło i upodobniło do krzywej wieży w Pizzie (Włochy) -  o której wspominał prelegent Krzysztof Hanke


to wszystko pachnie wielką polityką!
   
   
   
 
Krzysztof Hanke -"Śląski Wehrmacht"
 
 
 

A jak zobaczyłem urzędniczkę z naszej gminy przebraną za pokojówkę jak donosi prelegentowi na ucho o tajemnicach państwowym naszych okolic, to już byłem przekonany o tym co mówi przysłowie : strzeżonego Pan Bóg strzeże i zastosuj cenzurę jak ci życie miłe.
 
Proszę popatrzeć jak wszystko tego wieczora było pod kontrolą!
 

Bokser i kibol .......
po obu stronach ochroniarzy.
Co tu sie dzieje?. Pod maską widać wyraźne rysy twarzy Andrzeja Bojarskiego - dyrygenta Orkiestry Prószków. Na rękach trzyma rękawice bokserskie. Zawsze mówił, że jego orkiestra jest OK a tu przygotowany do boksowania.

 
Tego młodzieńca z kajdankami u pasa
  nawet wdzięki pięknych dziewczyn  nie interesują -  bo kogoś w skupieniu obserwuje
 

A to jakiś szpieg z obcego Wehrmachtu
Aneta wygląda na bardzo przestraszoną........ na kogo pokazuje ?
 
 
To też wygląda na parę szpiegowską
po kolorze skóry poznać, że to nie od  Osamy bin Ladena ale z innego, bliższego nam  kraju. Przyjechali sprawdzić w jakiej cenie nasze Państwo sprzedaje ich benzynę?
 
A ten kibol czemu się tak rozbeczał - gdzie podziała się  jego obstawa ?
 
Ksiądz i tajemnicza zakonnica  już się dogadali - chyba należą do te samej organizacji

 Ale po prawej jakaś pielęgniarka obserwuje czy filmuje?  co się dzieje na sali ze służbą zdrowia, która na dzisiejszy wieczór, przez organizatorów  zwerbowana została bardzo licznie  - lekarze wszystkich specjalności, których nam na  przełomie roku bardzo w Folwarku brakowało - na przyjęcie z gorączką  czekało się po kilka godzin - a chorych było bardzo dużo.

Ta pielęgniarka może mieć związek z naszym gościem - Marszałkiem - odpowiedzialnym za służbę zdrowia w naszym województwie. Nie tak dawno w wywiadzie zapewniał nas, że wszystko jest OK w opolskiej służbie zdrowia . Może dlatego dziś na sali jest tak biało (jasno) od tej służby?

 

Ale proszę uważnie popatrzeć jakie  problemy na swojej  głowie  codziennie
..... panie pielęgniarki mają
 
 
 
 

Prominentów  (VIP) lekarze  obsługiwali w pierwszej kolejności.  Widziałem, jak ginekolog nawet sprawdzał jednego chorego VIPa zaglądając mu do kubika.
 Nie widziałem ani jednego zwykłego obywatela, który by się dopchał tu do lekarza, a było wielu, którzy podczas tego wieczoru cierpieli - szczególnie na zatrucia o charakterze C2H5OH a inni podczas tańców zostali kopnięci w kostkę. Ale taką mamy służbę zdrowia.

 
Moi drodzy internauci. Sami widzieliście w jakim znalazłem się towarzystwie. Władza gminna, wojewódzka, szpiedzy, służba zdrowia. Zakonnice powiązane z ABW, ksiądz sługa,  (ojca od radia), Przebierańcy w takich złotych czapkach - who is who - dlatego dopiero po detekcji i cenzurze pokażemy następne fotografie.
 
 
 
 
pozostałe fotografie jeszcze w cenzurze -
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ze względów technicznych (szybkość transferu) pozostałe informacje, fotografie i filmy muszę dołączyć do Aneksu.
link do FOTO ANEX
 
 
 
pozdrowienia folwarku rudolf
powrót
Odwiedzin ogółem: 009708 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1