Powrót z Elbląga
 22/ 23 czerwca 2013r.
powrót
 Czasu na siedzenie przy komputerze mało, bo dla takiej zabawy słoneczna pogoda niekorzystna. Zaległości rosną. Dziś postanowiłem zakończyć nasze nadmorskie wojaże do Elbląga. Wrażeń podczas tych ostatnich godzin  nam  nie brakowało.  Sobota, 22 czerwca była wieczorem pożegnalnym  z  gospodarzami.  Nasza opiekunka pani Regina przygotowała dla nas konkurs z nagrodami na temat wiedzy o Elblagu, którą nabyliśmy podczas pobytu w tym pięknym mieście. Po pożegnaniu do późnych godzin nocnych świętowaliśmy urodziny Małgosi. Niedziela 23 czerwca   po spełnieniu chrześcijańskich obowiązków i śniadaniu  droga powrotna do Opola. Czekało nas 12 godzin jazdy autokarem. 
Jeszcze w Elblągu zwiedziliśmy Lapidarium. Powojenne władze uszanowały zmarłych, którzy tu przed 1945 rokiem zostali pochowani. Angela Merkel - (aktualny Kanclerz Republiki Federalnej Niemiec) ma  swoich  bliskich na tym cmentarzu. Odwiedzenie tych  grobów było   w naszym programie. Tu nasza przewodniczka pani Regina Czymbor pożegnała się z nami - za asystowanie nam i  wielkie poświęcenie podziękowaliśmy Jej serdecznie z nadzieją na rychłe ponowne spotkanie.
Na trasie  w drodze powrotnej ostatnim punktem bogatego programu było zwiedzenie zamku - twierdzy w Malborku. Budowla sprawia wrażenie, warto zwiedzić. My mieliśmy za mało czasu aby zajrzeć  do wszystkich zakamarków. Ostania atrakcja to zablokowana droga i przymusowy postój około 30 minut. Przyczynę można zobaczyć na krótkim filmie, który nagrałem.
 
 
 
kwiaty dla pani  Rosemarie Kankowskej
 
Konkurs wiedzy z nagrodami
 
 
 
 
 
 

Małgosia z Folwarku przywiozła "wielką flachę wina"

 
Urodziny Małgosi
 
 
 
 
 
 
kwiaty dla pani  Reginy Czymbor
 
 
Niedziela w drodze do lapidarium
 
 
 
 
 
Rodzina Angeli Merkel
 
 
Malbork na horyzoncie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W drodze do Opola - zablokowana trasa - dużo dymu
 
 
 
 
 
 
 
Przyczyna przymusowego postoju - spalił się samochód
 
 
Tak wita nas Opolszczyzna (niedziela 23 czerwca 2013 - późne popołudnie)
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003935 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1