Dni Prószkowa 2013
dzień drugi


31 sierpnia 2013r.
powrót
 
W drugim dniu "Prószków 2013" zabawy rozpoczęły się już o godzinie 15-tej  bogatym programem dla dzieci, przygotowanym przez organizatorów Urzędu  Miejskiego   i OKiS w Prószkowie, ale moja relacja zaczyna się od godziny 18-tej, bo o tej godzinie dopiero dojechałem.
 
 "Klub Wokalisty"- przy OKiS w Prószkowie, który zaczynał swój program, cieszył się moim szczególnym zainteresowaniem. Interesują mnie młode talenty w naszej prószkowskiej gminie, śledzę i dokumentuję ich rozwój.
 
Od stycznia tego roku zajęcia  z "Klubem Wokalisty" prowadzi Żaneta Plotnik, która przedstawiła  nam swoich podopiecznych:
 
Martyna Krysiak lat 11 ze Źlinic
Ania Broj lat 14 z Zimnic Wielkich
Julia Kuszewicz lat 9 ze Źlinic
Kinga Kubiesa lat 9 z Prószkowa
Paulina KLosa lat 13 z Prószkowa

Lena Stolecka
lat 9
Kamil Janoszek lat 12 z Domecka
 
Paulina Klosa i Kamil Janoszek - to już dwie znane "gwiazdy", które swój talent wokalny z powodzeniem udokumentowały na niejednej estradzie. Lista miejsc, w których występowali jest bardzo długa, a dyplomy, nagrody i wyróżnienia, zajęłyby wiele miejsca na tej stronie.
 Pani Żaneto Plotnik: tak trzymać
 
O 19-tej "Amfiteatr Prószkowski" zajął kabaret PAKA z Jeleniej Góry ze swoją satyrą obyczajowo - polityczną, tematycznie komentując aktualne wydarzenia i zjawiska społeczne. Zespół powstał już w 1984 roku i wielokrotnie zmieniał swój skład osobowy, Krzysztof Langer (założyciel) Robert Wróblewski oraz Krzysztof Rogacewicz to aktualny skład. Podobał mi  się !
 
O 20-tej koncert zespołu "ABBA Family".
 
Szwedzki zespół muzyki pop "ABBA", który występował w latach siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych znalazł swoich godnych naśladowców. Warto zaznaczyć, że na całym świecie jest bardzo wiele coverowców zespołu szwedzkiego.
 
 Coverowcy z Gliwic, którzy z okazji DNI Prószków2013 pojawili się na scenie OKiS,  to dwa małżeństwa związane z Teatrem Muzycznym w tym mieście. Ich profesjonalizm, przemyślana aranżacja, sprawił na mnie miłe wrażenie. Podobieństwo do pierwowzoru: uroda wokalistek, kolor włosów, doskonale przygotowane tanecznie i wokalnie, aparycja muzyków,  a wszystko zamknięte klamrą gustownie dobranych kostiumów. Do dziś pamiętam oryginał z lat siedemdziesiątych. ABBA to akronim pierwszych liter imion szwedzkiego  zespołu  (Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog). Jak wspomniałem wyżej, zespół ABBA Family, podobnie jak szwedzki ABBA, tworzą  dwa małżeństwa - mają tylko inne imiona. Ale tu najważniejsza jest muzyka i olbrzymie podobieństwo, a pasja z jaką wykonują swoją pracę udziela się publiczności, właśnie umiejętność porwania słuchaczy, która wtedy dobrze się bawi słuchając: "Waterloo" i wiele innych utworów.  "ABBA Family" - są naprawdę dobrzy!
 
Życzę  ABBA Family wszystkiego naj..:   ale nie naśladujcie Szwedów w jednym szczególe, który  był głównym powodem, że zespół ABBA rozpadł się z hukiem w 1982 roku -".....grajcie do końca świata i jeszcze jeden dzień"! 
P.S. Chociaż mam dobrą pamięć fotograficzną, tym razem mnie zawiodła. Po koncercie poprosiłem panie z "ABBA Family" o zgodę na publikację na mojej stronie: przedstawiłem się, i byłem zaskoczony, gdy usłyszałem....przecież  my się znamy z Ustronia,  dopiero wtedy skojarzyłem. Zobacz dwa filmu, które z nimi nagrałem:  link:   http://folwark.org/2013/7/lato/index.php   (w środkowej części strony).
 
relacja fotograficzna z drugiego dnia Prószków 2013 w załączeniu:
 
 
 
 
 
Paulina Klosa - Klub Wokalistów pod kierunkiem pani Żanety Plotnik
 
 
 
 
 
 
Kamil Janoszek  -  Klub Wokalistów pod kierunkiem Żanety Plotnik
 
Burmistrzowie miast:
 Pruszków i Prószków
 
 
 
Przy stołe VIP-ów
z Miasta Pruszków i Prószków
 
 
 
 
 
 
Dla dzieci organizatorzy zorganizowali bogato wyposażony plac zabaw
Gratuluje! Piękny pomysł
 
 
 
 
 
Ania Broj
lat14 Zimnice Wielkie
 
 
 
Klub Wokalisty przy OKiS w Prószkowie
opieka pedagogiczna i muzyczna Żaneta Plotnik
 
 
 
 
Klub Wokalisty
 na zaimprowizowanej sesji fotograficznej za główną sceną.
Żaneta Plotnik i jej podopieczni
 
 
 
Kabaret PAKA z Jeleniej Góry
 z aktualną satyrą polityczną
 
 
 
 
 
 
 
poruszała się na takich "wysokich obcasach"...
  z wdziękiem, że wzbudziła ogólny podziw wśród gości podczas DNI PRÓSZKOWA 2013
 
 
 
 
 
 
Na asfalcie ..... goście weselni z hotelu Arkas
 
 
ABBA Family  w Prószkowie  (część pierwsza) pozostałe w opracowaniu
 
 
 
 
 
ABBA Family  w Prószkowie  (część druga)
 
 
ABBA Family  w Prószkowie  (część trzecia)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podczas występu zespołu "ABBA Family" w Arkasie trwało wesele. Gdy goście usłyszeli znane melodie,  (część) opuściło weselną biesiadę i tańczyło na asfalcie do pięknej muzyki wykonywanej przez Zespół covery ABBA Family z Gliwic.
 Mały szczegół, który jest świadectwem, że dobrze grali.
 
 
goście weselni widoczni na asfalcie.................................
 
 
wokalistki zespołu ABBA Family
 doskonale przygotowane tanecznie i wokalnie
 
 
 
 
pożegnalny toast.....
 w wykonaniu  prószkowskich VIP-ów z dawnych lat
 
menedżerka  Kamila Janoszka z Domecka
czeka na swojego wnuka Kamila
 
Na zakończenia muszę wypunktować moje wrażenia:
 
- Drugi dzień  "DNI PRÓSZKÓWA 2013" należał do dzieci, które mogły na zaimprowizowanym placu zabaw pokazać się i popisywać swoimi budowlanymi talentami z klocków Lego. Podobne warunki stworzone dla dzieci, widziałem podczas dni Gogolina i bardzo mi sie podobały. My dorośli musimy pamiętać, że  nasze dzieci, wnuki żyją jeszcze w innym "bajecznym świecie". Dla organizatorów duży PLUS.
 
- Dzieci trochę starsze z Klubu Wokalistów, z wielkim przejęciem i starannie ukrywaną tremą zademonstrowały nam swoje zdolności wokalne, z których rodzice i opiekunowie mogą być dumni. Muzyczna edukacja młodzieży (na ogół zaniedbana) w naszej prószkowskiej gminie ma priorytet. A wszystkim, którzy się do tego przyczynili i nadal przyczyniają należy się serdeczne podziękowania. Plus dla organizatorów, ... bo takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie.
 
-  Kabaret PAKA miał dobry program. Jednak moim zdaniem  warunki "lokalowe" do  jego emisji  - były nieodpowiednie.  Kabaret odbiera się dobrze w sali, albo wtedy gdy jest monotematyczny. Do odbioru: mimiki aktorów, gestów, pantomimy, pointy potrzebne są warunki. Zauważyłem, że podczas popisów zespołu tylko niewielka grupa była zainteresowana ich występem, a głośne  rozmowy i przemieszczanie się  powodowały, że gesty, mimika aktorów była wtedy zasłonięta a   pointa zgłuszana. Proponuję Biss ale na wielkiej sali.

 -Wiele miłych wrażeń dla oka i ucha zaserwowali nam coverowcy z Gliwic - zespół "ABBA Family".  Ta muzyka z lat siedemdziesiątych, na podstawie moich obserwacji jest nadal aktualna i słuchana przez młodych i wcześniej urodzonych. Niespodziewani goście z hotelu ARKAS podczas ich występu, tylko potwierdzają moje spostrzeżenia.
 
W sumie dużo plusów.  Dla wszystkich Artystów Wykonawców i  Organizatorów wielkie brawa.
pozdrowienia rudolf zmarzły z folwarku
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 005597 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1